29 Сер, 15:37

350

Україну не цікавить ПДЧ, вона потребує членства в НАТО — Стефанішина

Віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина повідомила, що, коли змінилися обставини після 24 лютого і вже пів року триває війна, то потенційне рішення НАТО про план дій щодо членства для України вже не має такого значення, як раніше — лише безпосередньо членство. Про це вона заявила  в інтерв’ю «Європейській правді».

«Якби Україні запропонували ПДЧ до 24 лютого, ми були б максимально задоволені цим рішенням, щасливі і вважали б, що ми виконали вимогу нашої Конституції, і це єдино правильне рішення. Сьогодні пропозиція ПДЧ в рамках НАТО це буде рівнозначно рішенню Бухарестського саміту 2008 року», — зауважила Стефанішина.

Вона зазначила, що аналіз відповідності українського сектора безпеки і оборони та інших структур стандартам НАТО показав, що Україна вже змогла де-факто впровадити безліч практик Альянсу. Також українські військові наразі мають важливий досвід бойових дій, якого не мають військові країн-союзників НАТО.

«Тобто тільки членство? – Тільки членство», — наголосила Ольга Стефанішина.

«Основні «морквинки», цікаві в умовах цієї війни можливості ми могли б отримати виключно тепер як член Альянсу, на якого поширювалася б 5-та стаття договору НАТО. Все решта ми робимо, і це не потребує на сьогодні залучення високих політиків чи міністрів. Взаємодія з НАТО відбувається. Але у питаннях, які стосуються саме безпекових гарантій, лише членство може змінити ситуацію», — зазначає віцепрем’єрка.

За її словами, Україні рано чи пізно все одно вдасться бути членом НАТО — «якщо НАТО буде існувати до того моменту, коли буде таке вікно можливостей».

Водночас Стефанішина повідомила, що поки не бачить сенсу всерйоз говорити про заперечення рф проти вступу України до НАТО, адже перспектива переговорів з кремлем в даний час є далекою, тому невідомо, чи ці питання взагалі будуть предметом переговорів.

«Якщо ви звернули увагу, майже половину часу, як триває повномасштабна війна, росія не заявляє таких вимог і таких дискусій взагалі не веде. Тобто в цьому плані повномасштабна війна знівелювала всі можливі наративи рф – і про загрозу з боку НАТО, і про захист російськомовного населення, і багато речей, яких власне боялися країни Альянсу, кажучи, що не треба дратувати росію. Тому ми не надто серйозно ставимося до будь-яких заяв рф і готові будемо повернутися до дискусії після звільнення наших територій», — сказала віцепрем’єрка.

Фото з відкритих джерел.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.