
10 Тра, 09:00
178
Управління освіти Васильківської міськради замовило у місцевого підрядника будівництво нового укриття за завищеними цінами
Триває третій рік повномасштабної війни росії проти України. За весь цей час на Київщині пролунало 2069 повітряних тривог, середньою тривалістю 1 година 14 хвилин. Кількість повідомлень про вибухи — 173 у Києві та 128 у Київській області. Згідно з даними ДСНС України, станом на лютий 2024 року, на підконтрольній Україні території налічувалося 60 тисяч 458 об’єктів захисних споруд цивільного захисту, що втричі більше за кількість укриттів на початку повномасштабної збройної агресії російської федерації.
11 квітня 2024 року Управління освіти Васильківської міської ради оприлюднило в електронній системі публічних закупівель Prozorro тендер на нове будівництво укриття Васильківського ліцею №7 по вулиці Щаслива, 25 за 18 146 484 грн.
29 квітня відбувся аукціон, а вже 8 травня був підписаний договір із переможцем тендера. Заплатять за будівництво укриття протягом 90 банківських днів після виконання робіт.
Для підготовки території будівництва підрядник спочатку перенесе теплові мережі, а вже потім займеться безпосереднім будівництвом захисної споруди цивільного захисту. В укритті буде дизельна електростанція, а також туди проведуть зовнішні мережі водопроводу та каналізації. Окрім цього, планується благоустрій та озеленення прилеглої території.
Тендерна документація
Проєктом Договору, передбаченим Тендерною документацією, встановлено наступний пункт 3.2.1:
«Оплата робіт за Договором здійснюється Замовником, на підставі довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою № КБ-3 та акту приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в не пізніше 90 банківських днів з дня підписання цих документів уповноваженими представниками Сторін, при наявності коштів на реєстраційному рахунку. Підрядник погоджується на можливе відтермінування платежу на період дії воєнного стану в Україні, а також протягом шести місяців після його припинення або скасування, поетапно в залежності від реального фінансування. Відповідно того, що дана закупівля фінансується з бюджету, Підрядник має розуміти терміни затримки у фінансуванні та можливості зменшення видатків, таким чином строки оплати можуть коливатись від трьох до 9 (дев’яти) місяців та з можливим перенесенням фіксування на наступний рік або до кінця військового стану».
Підрядники вважають цей пункт таким, що не відповідає законодавству України та є дискримінаційним, однак замовник відповів, що послуговується постановою КМУ від 9 червня 2021 р. № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану».
Переможець тендера
Єдиним учасником та, відповідно, переможцем тендера є ТОВ «Будівельна компанія «Будмоноліт Плюс». Фірма заснована 3 грудня 2018 року у Василькові. Статутний капітал — 50 000 грн. Основний вид діяльності — організація будівництва будівель.
Власником та директором компанії є Дмитро Жеребко. Наразі інших компаній чоловік не має.
До 2023 року ТОВ «Будівельна компанія «Будмоноліт Плюс» взагалі не отримувала прибутку. У 2023 році дохід фірми склав 6 689 600 грн, а чистий прибуток — 167 000 грн.
Загалом, компанія взяла участь у 17 тендерах. У 2023 році загальна вартість закупівель склала 74 625 762 грн, а у 2024 році — 18 346 481 грн. Найбільшими замовниками у фірми є Управління освіти Васильківської міської ради (90 519 483 грн), Комунальне некомерційне підприємство «Васильківська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Васильківської міської ради (1 453 492 грн) та Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Васильківської міської ради (699 272 грн).
Не помітити закономірність неможливо. ТОВ «Будівельна компанія «Будмоноліт Плюс» виграє тендери тільки у Василькові. До того, у 2023 році компанія будувала одночасно кілька укриттів у місті: у Васильківській гімназії №4, Васильківських ліцеях № 2 та № 7. Цікаво, що Держаудитслужба здійснювала моніторинг усіх цих тендерів, однак порушень виявлено не було.
Цінова пропозиція
Для нового укриття у Василькові вирішили замовити Wi-Fi маршрутизатор Asus RT-AC750. Онлайн-магазин Rozetka вказує, що ця модель знята з виробництва, однак в деяких інших магазинах його ще можна знайти. Управління освіти Васильківської міської ради придбало роутер за 2 141,99 грн, але ITcenter.net продає його за 1 049 грн, тобто вдвічі дешевше.
Виникає питання: навіщо встановлювати в укриття Wi-Fi маршрутизатор, який зняли з виробництва, якщо за ту ж суму, за яку його в кінці-кінців купили можна придбати новіші моделі з кращими характеристиками? Це помилка і недостатній аналіз пропозицій чи, можливо, на різницю між реальною вартістю і заявленою є якісь плани?..
За розетки комп’ютерні РК10-КБ заплатили 565,59 грн за штуку. Однак, їхня реальна вартість коливається від 52,10 грн у «Торговому домі «Електрик» до 99 грн у ТОВ «А-електрика». За умови, що таких розеток закупили 3 штуки, за всі заплатили 1708,77 грн, хоча могли б — від 156,3 грн до 297 грн. У середньому, вартість більша за реальну у 7,5 раза.
Також Управління освіти Васильківської міської ради закупило телефонний апарат CDMA звʼязку HUAWEI ETS 2208 за 2 297 грн. Навіщо зараз такий «стаціонарний» телефон, і хто буде ним користуватися — окреме і дуже цікаве питання, однак це не наш профіль, тому пропонуємо перейти до реальної вартості. «Інтернет смартфони та аксесуари» продає його за 1 299 грн, а найбільший в Україні оператор CDMA-зв’язку «Інтертелеком» — за 1 099 грн. Це у два рази менше заявленої вартості.
Двері металеві глухі придбали аж за 37 811,67 грн за штуку. Однак «Пожсоюз» та інші виробники металевих дверей продають їх втричі дешевше — за ціною 14 118 грн. За умови, що таких дверей придбали 3 штуки, за них заплатили 113 435 грн, хоча могли б — 42 354 грн.
Висновок
Отож, як бачимо, укриття і досі є слабким місцем для протидії корупції на Київщині, та і в Україні загалом. Захисні споруди цивільного захисту зараз, на жаль, є настільки ж необхідними, як закупівлі харчових продуктів, тож забрати з бюджету гроші через націнки можна частіше й у великих розмірах…
Читайте також: Держаудитслужба розпочала моніторинг сумнівного тендера від Управління освіти Деснянської РДА на закупівлю сухофруктів
Фото з відкритих джерел
Авторка: Софія Афоніна
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: