
30 Січ, 21:46
362
Уряд вніс у Верховну Раду новий законопроєкт про мобілізацію
30 січня Кабінет Міністрів України схвалив і передав до Верховної Ради оновлену версію законопроєкту про мобілізацію. Про це повідомили у Міністерстві оборони України.
Як зазначили у Міноборони, цей законопроєкт визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців та військовозобовʼязаних.
У новому законопроєкті є низка важливих змін. Одним з головних нововведень є зміна призовного віку: з 27 на 25 років. Крім того, будуть нові потенційні обмеження ухилянтів. Повістки тепер приходитимуть також й в електронний кабінет призовника.
Тож, якщо громадянин добровільно протягом 10 днів з дня вручення не виконав обов’язку, або не з’явився до ТЦК (в тому числі закордонної дипломатичної установи України, якщо громадянин закордоном), то його:
– обмежують у праві на виїзд за межі України;
– обмежують у праві керування т/c;
– накладають арешт на кошти та інші цінності, у банках та інших депозитарних установах.
Тепер це проводиться через суд, а не напряму військкоматом. ТЦК має звернутись до суду задля накладення потенційних обмежень.
Є й зміни в обов’язках громадянів щодо мобілізаційної підготовки. Громадяни тепер також зобов’язані реєструвати електронний кабінет призовника-військово-зобов’язаного. Крім того, вони повинні проходити медичний огляд для визначення придатності до служби згідно з рішенням ВЛК.
Також відтепер у період мобілізації, усі громадяни віком від 18 до 60 років, що перебувають на обліку (чи зняті з нього), мають мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи ДПСУ.
Строкова військова служба відтепер буде замінена базовою. Вона включатиметься до закладів вищої освіти всіх форм власності для чоловічої статі (жіночої — добровільно), як окрема дисципліна. Базова військова служба буде проводитися з метою здобуття навичок і умінь необхідних для війни.
Зміни стосуватимуться також осіб, які засуджені на умовний термін. Відтепер вони можуть за бажанням мобілізуватись.
Мобілізація жінок
Згідно з новим законопроєктом, придатні жінки, які мають медичну чи фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік. Ті, що мають спеціальність або професію, споріднену з військово-обліковою — за бажанням. Жінки на військовому обліку можуть бути призвані або залучені для оборонних робіт у воєнний час добровільно.
В Міноборони додали, що коментарі та зауваження до законопроєкту враховані спільно з Генеральним штабом, Урядом та народними депутатами.
Читайте також: Ексголові Верховного Суду продовжено дію запобіжного заходу ще на два місяці
Фото з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: