6 Кві, 12:00

1080

В Гостомелі не можуть знайти тіла 400 загиблих

На Київщині у Гостомелі, який 35 днів утримували окупаційні війська Російської Федерації, не можуть знайти тіла загиблих. Водночас є фото та відеодоказ загибелі цих осіб, тож наразі їх зниклими безвісти.

Про це  в інтерв’ю Громадському радіо розповів начальник Гостомельської селищної військової адміністрації Тарас Думенко.

“За 35 днів окупації у нас понад 400 зниклих безвісти. Підвали Гостомеля ми зараз оглядаємо спільно з ДСНС і працівниками патрульної поліції. У нас є близько 1200 мешканців, зв’язок із якими підтверджено і які інформують нас про місцеперебування тих чи інших людей, які виїхали”, – зазначив він.

Він зауважив, що у Гостомелі російські війська вбили селищного голову Юрія Прилипка, разом з ним загинули волонтери Руслан Карпенко та Іван Зоря, тіла яких були згодом знайдені.

«У Гостомелі не так багато було знайдено тіл, далі в селах нашої громади були знайдені розстріляні тіла, вбиті мешканці. Також кілька мешканців нашої громади були знайдені в Бучі. Треба розуміти, що окупанти переміщували людей. У нас є підтверджені дані, що люди з Глібівки потрапляли в Гостомель, а потім з ними зникав зв’язок. Але потрібно розуміти, що окупанти також замітали сліди своїх злочинів», – розповів Тарас Думенко.

Він підкреслив, що є підтвердження, фото і відеофіксація загибелі людей, але досі їхні тіла не можуть знайти. Крім того, Думенко заявив, що під час руху в складі евакуаційних колон люди бачили, що загарбники підчищають сліди своїх звірств.

“Ти міг рухатись у напрямку Гостомеля, і вздовж дороги стояли розстріляні автомобілі з тілами, включно з дітьми. І міг повертатися назад – а цих тіл уже не було”, – пояснив очільник селищної адміністрації.

Водночас він розповів, що ЗСУ максимально берегли цивільне населення, не завдаючи ударів, а росіяни ховали свою техніку в городах людей, у будинках.

Як відомо, українська армія повністю звільнила Київську область від російських військ. На території Бучі протягом останніх чотирьох тижнів тривали важкі бої. Коли Україна повернула контроль над околицями столиці, туди змогли зайти журналісти, які оприлюднили кадри того, на що перетворилася Буча: усіяні трупами людей і тварин дороги та тротуари, сліди тортур на мирних жителях, яких беззбройними убили, зґвалтовані жінки та діти, брухт, який раніше був технікою, спалені, розвалені будинки.