
13 Вер, 22:25
202
В Ірпені пройде нова хвиля декомунізації
В Ірпені пройде нова хвиля декомунізації. Про це повідомив перший заступник голови Ірпеня Андрій Кравчук.
«Комісія підтримала звернення громадян щодо заміни російськомовних текстів на українські та радянської символіки на меморіалі присвяченому подіям Другої світової війни у центрі міста. Для проведення цих робіт буде підготовлено та направлено відповідне звернення про погодження до Міністерства культури та стратегічних комунікацій України. В Ірпені зʼявиться вулиця Мирослава Скорика, Ніли Висоцької, Миколи Шудрі та Любомира Гузара. Таке рішення прийняли на засіданні комісії з питань збереження історико-культурної спадщини, найменувань та памʼятних знаків при виконавчому комітеті Ірпінської міської ради», — повідомив Кравчук.
Зараз затверджено перейменування наступних вулиць: 74-ї Стрілецької Дивізії на вулицю Ніли Висоцької, 8-го Березня — на вулицю Миколи Шудрі, а Ветеранів Афганістану — на вулицю Любомира Гузара. Частину вулиці між будинками на вул. Максима Рильського та Сімʼї Шкарівських назвуть на честь Мирослава Скорика. У Михайлівці-Рубежівці вулицю Гагаріна перейменують на Співочу, вулицю Чкалова – на вулицю Миколи Леонтовича, вулицю Мічуріна – на вулицю Павла Тичини, а в селах Козинці та Діброва — вулицю Мічуріна на вулицю Марії Примаченко та Івана Карпенка-Карого.
Також у селі Забуччя перейменують проспект Мозгового, Музична, Композиторів, Мелодійна та Лятошинського.
Окрім того, у селі встановлять памʼятний знак на честь Героїв, які загинули 31 березня 2022 року під час виконання бойового завдання у селі.
«Ми остаточно повинні позбавитися назв, нав’язаних радянською епохою. Маємо плеяду визначних українців, політиків, діячів культури, які боролися за Україну і українців, чиї імена мають носити вулиці нашої громади. Ми вшановуємо наших героїв і підтверджуємо нашу незалежність та самобутність. Радянська епоха має залишитися в минулому, і зараз ми створюємо нову історію на основі наших національних цінностей», — підсумував заступник очільника Ірпеня.
Читайте також: Забута історія лемків: як у Києві відроджують культуру депортованої етногрупи
Фото: ілюстративне, Андрій Кравчук
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: