
22 Чер, 17:10
258
В Ірпені відбувся захід для переселенців з нагоди Міжнародного дня біженців
З нагоди Міжнародного дня біженців, вчора, 21 червня, в Ірпінському парку «Незнайка» відбувся захід для переселенців. Про це «Київщині 24/7» розповіла очільниця БФ «Фундація добрих справ» Надія Філімонова-Скрипка.
Починаючи з 2020 року, благодійний фонд «Фундація добрих справ» почав займатись організацією та проведенням заходів для переселенців у Ірпені до Міжнародного дня біженців. Перший такий захід був проведений у 2020 році. Так, щороку, окрім 2022 року у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії, спільно з Агентством у справах біженців були проведені заходи до Міжнародного дня біженців, щоб показати, що в Ірпені переселенці роблять багато корисних справ для міста. Тоді ж ці заходи пройшли дуже вдало та успішно, і це стало традицією.
Цьогоріч в Ірпінському парку «Незнайка» також відбувся захід для внутрішньопереміщених осіб, на який завітали понад 150 людей. Для них організували різноманітні локації для розваг. Зокрема для дітей організували малювання, «face-paitin», майстер-клас «Тваринка з кульки», зачіски для дівчаток. Для дорослих організували майстер-класи: «Лялька – мотанка», «Їстівний букет (фуд-флористка)», «Плетіння маскувальних сіток». А також жінки мали змогу відвідати арттерапію.
«Мета нашого заходу – зібрати переселенців в одному місці та показати їм нашу підтримку. Адже Ірпінь привітний до переселенців, і ми раді бачити кожного тут. І навпаки розцінюємо їх, як ресурс для розвитку нашого міста», – розповідає очільниця благодійного фонду «Фундація добрих справ».
Крім того, Надія Філімонова-Скрипка розповіла, що на заході відбулась благодійна безпрограшна лотерея, де на підтримку Збройних сил України вдалось зібрати 4350 гривень. Кожен, хто донатив отримав подарунок від партнерів заходу.
Очільниця благодійного фонду «Фундація добрих справ» зазначила, що до проведення цього заходу вони долучили різні організації, які співпрацюють безпосередньо з переселенцями та з благодійним фондом. Зокрема громадська організація «Народна допомога України» профінансувала різноманітні смаколики, попкорн та солодку вату для дітей. А також громадська організація «Єдність світу» долучилась до дитячої локації, благодійний фонд «Україна – перезавантаження» організував майстер-клас з плетіння маскувальних сіток, громадська організація «Незламна» долучились до організації благодійної лотереї, громадська організація «КримСОС» організувала фотовиставку з історіями біженців, громадська організація «Асоціація жінок України «ДІЯ». Київщина» організували фотозону «Ірпінь і схід разом» та брала участь в організації інших локацій.
Крім того, за словами Надії Філімонової-Скрипки у парку Незнайка, відбулась реєстрація учасників-переселенців, які завітали на захід. Це потрібно для того, щоб подати звітність для Агентства в справах біженців, оскільки вони виділяють кошти на харчові продукти. Після реєстрації ВПО отримали талони, на які змогли обміняти різну продукцію.
«На Ірпінських Липках було колись кафе «Невинний кіт», приміщення якого зруйнував ворог. Але вони продовжують свою діяльність, приймаючи замовлення на кейтеринг, виїзні обіди й т.д.. Кожного року, на наших заходах, кафе «Невинний кіт» безплатно забезпечує їжею переселенців. Навіть попри те, що ще не відновились до кінця після руйнування й переживають не найкращі часи. Це кафе й зробило офіційну реєстрацію переселенців можливою, адже реєструючись вони отримували талончики, на які могли в кафе отримати їжу та напої. Частину із запропонованої їжі ми просили у різних виробників, а працівники кафе роздавали її», – підкреслює Надія Філімонова-Скрипка.
Очільниця благодійного фонду «Фундація добрих справ» додала, що на заході також була локація, де самі переселенці, які знайшли в собі силу відкрити свою справу або продовжити попередню в новому місті, роздавали рекламні флаєри зі знижкою на свої послуги для земляків.
Читайте також: В Ірпені понад тисяча родин отримали ключі від своїх нових квартир
Фото: «Київщина 24/7»
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: