
28 Тра, 08:45
91
В Національному музеї історії України розповіли куди пішли донати для демонтажу церкви-МАФу в Києві
Із благодійних пожертв, зібраних на знесення незаконної каплиці УПЦ біля Десятинної церкви, оплатили роботу підрядника і почали підготовку до археологічних розкопок на звільненій території. У свою чергу, компанія, що здійснила демонтаж, перерахувала кошти на підготовку операторів БпЛА для фронту. Про це повідомив Національний музей історії України.
За даними представників музею, загалом на демонтаж незаконної релігійної споруди отримали 2266 донатів на загальну суму 870 627,06 грн.
За попередньою оцінкою, роботи з демонтажу коштували 772 тисячі гривень. Цю суму музей передав будівельному підрозділу інвестиційної компанії Inzhur. Засновник і виконавчий директор компанії Андрій Журжій раніше оголосив про намір передати ці кошти на підтримку ЗСУ. Свою обіцянку підриємство виконало — в Inzhur «округлили» суму і перерахували загалом 1 мільйон гривень фонду «Повернись живим». Гроші підуть на фінансування школи підготовки операторів дронів «Ятаган».
Із залишку на суму близько 100 тис. грн музей виділив 95 315 грн на закупівлю паркану і банерів, якими закрили ділянку, де раніше була каплиця.
«Паркан коштував 40 642 грн, банери з інформацією про артефакти, пов’язані з Десятинною церквою, — 18 900 грн, решту грошей використали на кріплення і монтаж», — зазначають музейники.
Огорожа потрібна, щоб убезпечити відвідувачів, коли на місці церкви-МАФу почнуться археологічні дослідження.
Із зібраних донатів залишилось залишилося близько 3300 гривень, які планують витратити на рекультивацію території.
«Саме цю ділянку досі не вивчали археологи, тому, сподіваємося, на нас ще чекають цікаві відкриття», — зазначили представники Національного музею історії України.
Читайте також: Учасникам НМТ-2024 пояснили алгоритм дій при повітряній тривозі
Фото: Національний музей історії України
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: