
25 Кві, 19:10
237
В Україні найменша мінімальна зарплата в Європі
У 2025 році мінімальна заробітна плата в Україні залишилася на рівні 8 000 грн, що є менше, ніж фактичний прожитковий мінімум, який становить понад 10 600 грн.
Про це повідомляє Obozrevatel.
Уряд заявив, що не буде підвищувати мінімальну зарплату протягом наступних трьох років. Це може призвести до поглиблення бідності серед працюючих громадян і подальшої тінізації ринку праці. Зараз, за даними Державного центру зайнятості, понад 1,5 млн українців отримують мінімалку, працюючи на посадах, де зарплата лише трохи перевищує 8 тис. грн.
Міністерка соцполітики Оксана Жолнович зазначає, що низька мінімальна зарплата підвищує ризики зростання бідності, оскільки зарплати не відповідають реальним витратам населення. Водночас підвищення мінімалки може сприяти детінізації економіки, що збільшить податкові надходження та покращить фінансову ситуацію в країні.
Наразі мінімальна зарплата в Україні є однією з найнижчих у Європі. Якщо орієнтуватися на європейські стандарти, мінімальна зарплата в Україні повинна бути не менше 12 000 грн, що дорівнює 50-60% від середньої заробітної плати. Це європейська практика, яка дозволяє зберегти купівельну спроможність людей та стимулювати економічний розвиток.
Для порівняння, в Болгарії мінімальна зарплата становить 551 євро, а в Люксембурзі — 2638 євро. Україна залишається на самому низькому рівні, навіть поступаючись Молдові, де мінімалка зараз становить 285 євро.
Без підвищення мінімальної зарплати рівень бідності серед українців буде лише зростати, а частка «тіньових» заробітків, де працівники отримують частину зарплати в конвертах, буде залишатися високою. В результаті, це шкодитиме не лише працівникам, а й економіці в цілому.
Крім того, Олександр Шубін, заступник голови Федерації профспілок України, підкреслює, що підвищення мінімальної зарплати сприятиме збільшенню фіскальних надходжень та легалізації економіки, що компенсуватиме додаткові витрати бюджету. Наприклад, після підвищення мінімалки вдвічі у 2016 році податкові надходження зросли на 23%, а економіка на 0,5% ВВП
Читайте також: Потужний поштовх для економіки регіону: на Київщині працюють 14 індустріальних парків
Фото: Obozrevatel, ілюстративне
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: