В Україні створено Центральне управління захисту прав військовослужбовців

3 Кві, 22:19

247

В Україні створили Центральне управління захисту прав військовослужбовців

3 квітня відбулася установча нарада з питань захисту прав військовослужбовців під головуванням Міністра оборони Рустема Умєрова та за участі Уповноваженого ВР України з прав людини Дмитра Лубінця, де повідомили про створення нової інституції — Центрального управління захисту прав військовослужбовців. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Зазначається, що 3 квітня 2024 року на виконання доручення Президента України відбулася установча нарада з питань захисту прав військовослужбовців, де повідомили про новостворену інституцію, а саме Центральне управління захисту прав військовослужбовців, яке відповідатиме за розгляд звернень та скарг військовослужбовців, надання первинної правової допомоги, проведення перевірок і розслідування порушень прав військовослужбовців та членів їхніх сімей. Фактично, мова йде про структуру, яке працюватиме як військовий омбудсмен.

Сам новостворений орган буде у підпорядкуванні Міністерства оборони України.

Як інформують у МО, Центральне управління захисту прав військовослужбовців розглядатиме такі порушення:

  • забезпечення військовослужбовців;
  • право на відпустку;
  • недопущення зловживання правами командирів;
  • відсутність надання або недостатнє надання медичної допомоги;
  • соціальні гарантії;
  • порушення гендерної рівності.

Міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що новостворена інституція матиме гарячу лінію. Також військові зможуть писати свої скарги в соцмережах, які будуть перевірятися спеціальними інструментами, а на такі коментарі будуть реагувати оперативно.

«Якщо перевірка встановить склад злочину щодо порушення прав військовослужбовців, відповідне звернення буде негайно спрямовуватись до правоохоронців. Міністерство не дозволить нікому зневажати права військових», — наголосив Рустем Умєров.

Зазначається, що Міністерство оборони України під час створення проєкту управління з захисту прав військових надихнулося досвідом Швеції, Норвегії та Німеччини, де впровадження таких проєктів показали свою ефективність.

Читайте також: Киян та мешканців Київщини попереджають про нову шахрайську схему, в якій обіцяють грошову допомогу від ООН