
13 Лип, 20:14
380
Вагітні жінки самі визначатимуть початок декретної відпустки: деталі
Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9271, що дозволяє жінкам самим визначати початок декретної відпустки. Про це повідомляє політична партія Слуга Народу.
«Ми пропонуємо надати можливість жінкам за відсутності медичних протипоказань самим вирішувати, коли розпочинати і закінчувати відпустку в межах цих 126 днів. Таким чином, жінки, розпочавши пізніше таку оплачувану відпустку змогли б подовжити її в післяпологовий період на ту невикористану до пологів кількість днів», – розповіла ініціаторка документа, народна депутатка «Слуги Народу» Марина Бардіна.
Зазначається, що сьогодні оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 126 календарних днів надається у чіткому розподілі кількості днів на до та після пологів. Неускладнена вагітність – 70 до та 56 після пологів.
Окрім того, у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів тривалість відпустки збільшується до 140 (відповідно, 70 до та 70 після пологів). А для жінок, віднесених до 1-3 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, термін цієї відпустки – 180 календарних днів (90 днів до та 90 після пологів).
За новим законом, жінці що працює буде надана можливість, за відсутності медичних протипоказань, та за її бажанням розпочинати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами пізніше, ніж за 70 (90) днів до очікуваної дати пологів та пропорційно збільшити післяпологову частину відпустки. При цьому загальна тривалість відпустки, передбачена законодавством, не змінюватиметься
«Наприклад, жінка зможе використати 20 днів відпустки до очікуваної дати пологів та 106 днів – після, загальна тривалість відпустки залишиться незмінною та становитиме 126 днів. Або використати свої дні у будь-якому розподілі в межах їх загальної кількості. У разі, якщо жінка не бажає розпочинати дану відпустку пізніше або ж наявні медичні протипоказання, діятиме «стандартний» розподіл днів відпустки до та після пологів», – розповіла Марина Бардіна.
Отже, ухвалений законопроєкт дозволить врахувати інтереси та позицію жінок, які за власним вибором і у разі відсутності медичних протипоказань, вирішили продовжувати трудову діяльність до пологів та бажають збільшити строк перебування в оплачуваній відпустці після пологів.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: