
8 Гру, 14:17
247
Вартість оренди квартир у столиці та області впала
В Україні в грудні значно змінилася вартість орендованого житла. У Києві та області вона знизилась на понад 15%. Зокрема, середньомісячна вартість орендованого житла стала нижчою на 2000 гривень. Нерухомість 24/7 дослідила які ціни на оренду нині у різних районах Києва та містах Київської області.
Приємне зниження вартості оренди житлової нерухомості губиться на фоні річних цін. Зокрема, аналітики M2bomber відзначають, що на більш тривалих відрізках часу ціни на оренду квартир, наприклад, у Києві все ж таки помітно зросли. Зокрема, відзначається зростання за останні 6 місяців більше, ніж на 3 500 грн, а за рік більш ніж на 2 700 грн.
«Якщо поглянути на зміни в орендній вартості за рік, то вона суттєво підвищилася – з 12 800 гривень стала 16 тисяч гривень (+25%)», – про це йдеться у свіжій статистиці ринку оренди від сервісу пошуку оренди квартир bird.
Отже, медіана вартості оренди в грудні у Києві наступна:
- 1-кімнатні – 13 000 грн, що на 3,7% менше ніж у серпні.
- 2-кімнатні – 17 000 грн, що на 10,5% менше ніж у серпні.
- 3-кімнатні – 28 200 грн, що на 14,5% менше ніж у серпні.
При цьому найдешевша оренда квартир однокімнатних у таких районах:
- Деснянський район – 11 000 грн;
- Оболонський, Дарницький райони – 13500 грн;
- Дніпровський – 13650 грн;
- Святошинський – 14500 грн;
- Солом’янський – 15 000 грн.
Найдорожчими районами столиці залишаються:
- Печерський район – 29522 грн;
- Шевченківський – 29 083 грн;
- Подольський – 18750 грн;
- Голосіївський – 18 000 грн.
«Зараз середня ціна на оренду однокімнатних квартир не дуже відрізняється від двокімнатних, та все ж залишається нижчою. А ось середня вартість оренди трикімнатного житла значно вища за вартість одно- та двокімнатних квартир», – зазначає експерт ринку нерухомості Олена Качуренко.
Яка сума оренди однокімнатної квартири у Київській області?
У Київській області теж впали ціни на оренду, подекуди на 10-15%. Віталій Поберезький, в.о. керівника розвитку продуктів вторинної нерухомості DIM.RIA назвав середні ціни на оренду однокімнатної квартири у різних містах Київської області:
- Ірпінь – 8 948 грн;
- Буча – 10 442 грн;
- Софіївська Борщагівка – 10 707 грн;
- Вишгород – 9 497 грн;
- Бровари – 7 584 грн;
- Вишневе – 9 318 грн;
- Крюківщина – 9 852 грн;
- Бориспіль – 7 754 грн;
- Гатне – 10 723 грн;
- Обухів – 7 575 грн;
- Гостомель – 7 675 грн.
За даними аналітичного центру маркетплейса DIM.RIA, cтаном на початок грудня 2023 року середня ціна на оренду однокімнатної квартири у Київській області складає 9 361 грн.
Що вплинуло на ціну оренди квартир?
Високий сезон оренди квартир у столиці та області закінчився, тому ціни трохи впали. Попит відчутно змінився в порівнянні з високим сезоном в серпні-вересні, проте це норма для ринку.
За словами рієлторів, у столиці наразі найбільшим попитом користуються рідкісні квартири, наприклад, однокімнатна на Золотих воротах з білими стінами та мінімальною кількістю меблів. Також і в Києві, і в області зберігся попит на квартири з хорошим ремонтом та низькою ціною. «Щось має бути вічним», – жартують експерти.
Аналітики називають це «феноменом вимивання дешевих квартир». Під час високого сезону попит на нерухомість зазвичай зростає. Більше людей активно шукають житло, і як результат, дешеві й доступні варіанти нерухомості швидко «вимиваються» з ринку, оскільки їх купують або орендують.
«Найчастіше зараз шукають квартири з великою вітальнею та спальнею, орендують їх переважно молоді сімʼї. Власне на них, через збережений попит, і найменше впала ціна за останні три місяці. 30% орендарів шукають проживання з хатніми тваринами та дітьми. А ось оголошень під цей запит на ринку майже вдвічі менше – всього 17,1%», – розповіли експерти сервісу пошуку оренди квартир bird.
Фахівці підкреслюють, що немає сумнівів – вартість оренди знову піде вгору. Тож якщо ви планували переїздити, можливо варто це зробити вже зараз.
Володимир Копоть, співвласник сервісу Monitor.Estate підкреслив, що ринок нерухомості відчутно просів на початку війни, коли люди масово почали виїздити і переміщатися. «На сьогодні він оживає і ціни відновилися до довоєнного стану. Причина: люди повертаються до столиці та передмістя», – каже експерт.
Як змінюються пріоритети до оренди житла через можливі блекаути
Можливі вимкнення електроенергії через атаки рф змушують українців змінювати вимоги пошуку для орендованого житла. Про це йдеться в дослідженні-опитуванні OLX Нерухомість
щодо змін критеріїв пошуку квартири чи будинку для винайму через ймовірну загрозу вимкнення електроенергії.
Зокрема, найбільш важливим для більшості опитуваних (83%) залишається вартість житла. 56% – звертають увагу на стан квартири, 50% – на місце розташування, 44% – поверх, на якому розміщене житло. І лише для 39% важливим є розвинена інфраструктура.
Через ймовірну загрозу повторення блекаутів у більшості українців (39%) не змінились вимоги до орендованого житла, при цьому майже така сама кількості опитаних (38%) готова змінити орендоване житло з більш кращими умовами. 36% розглядають варіант оренди житла за містом, як безпечніший та комфортніший варіант при тривалих відключеннях світла.
Авторка: Наталя Толуб
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці й в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: