25 Бер, 16:02

473

Велика навала: польські освітяни не справляються з кількістю приїжджих українських школярів

Польські школи шукають нових вчителів, бо до класів приходять десятки тисяч українських дітей-біженців. Про це повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на Notesfrompoland .

У середині березня у польських школах було зареєстровано 42 500 українських учнів, повідомив міністр освіти Пшемислав Чарнек . Але ці цифри залишаються невеликими порівняно з приблизно 600-650 тисячами дітей, які прибули до Польщі з України з 24 лютого.

За оцінками міністерства освіти, якщо 500 000 українських дітей почнуть відвідувати школи, їхня освіта коштуватиме 10 мільярдів злотих щорічно.

Хоча багато українських учнів, які вже вступили до польських шкіл, відвідують звичайні класи, у міністерстві освіти хочуть, щоб було створено більше спеціальних підготовчих класів для задоволення їхніх потреб.

Це “менш напружена” та “найбільш гнучка форма”, особливо для учнів, які не розмовляють польською, сказав Чарнек. Він додав, що таке навчання не означає відсутність інтеграції, яка все ще може мати місце у фізкультурі та іграх, а також у змаганнях.

За словами Міністра, вже сформовано близько 500 таких класів. Також підготовлено фінансові інструменти, які забезпечують кошти на створення нових, запевнив він.

До польських шкіл запрошують педагогів, які пішли на пенсію

Водночас у польських школах стала спостерігатися гостра нестача вчителів через наплив дітей з України. Там шукають нових педагогів та запрошують на роботу тих, хто пішов на пенсію.

“Оскільки школи вже щосили намагаються знайти достатньо персоналу, нові правила дозволять колишнім вчителям, які отримують проміжну пенсію, повернутися до роботи в цих підготовчих класах. Вчителям також буде дозволено працювати понаднормово на власний розсуд і з дозволу регіонального суперінтенданта”, – пише видання.

Тим часом, профспілка вчителів країни попереджає , що приплив українських дітей-біженців без достатньої державної підтримки означає, що Польща “рухається до освітнього цунамі”.

За словами голови профспілки, для цього ще може знадобитися до 50 000 нових вчителів і закликав підвищити зарплати освітянам.

Тим часом, далеко не всі діти з України починають ходити до польських шкіл. В Україні поетапно відновлюється онлайн-навчання, тому багато учнів, що їх виїхали до Польщі, вже проходять уроки дистанційно.