28 Лис, 16:37

513

Великі світові виробники зброї нарощують виробництво через війну в Україні — The Wall Street Journal

Війна в Україні дала потужний поштовх для розвитку світовим виробникам зброї. Вони посилено нарощують виробництво, адже галузь змінюється, аби задовольнити збільшений попит. Про це пише dev.ua з посиланням на огляд The Wall Street Journal.

Зростання відбувається значною мірою в Європі, де кілька старих потужних виробників зброї звикли до скромнішого попиту на свою продукцію в мирний час і тепер намагаються збільшити потужності, щоб задовольнити очікуване падіння замовлень. Акції багатьох із цих менш відомих міжнародних виробників зброї, включаючи німецьку Rheinmetall AG RHM, зросли на 0,61%; зелений трикутник, спрямований вгору, і шведський Saab SAABF зростання на 0,86%; зелений трикутник AB, що вказує вгору, злетіли в надії на великі замовлення.

Rheinmetall, один із найбільших у Європі виробників зброї та боєприпасів, минулого тижня погодився купити іспанського конкурента, щоб збільшити свої потужності з виробництва боєприпасів. Його виконавчий директор сказав, що очікує нових великих контрактів наступного року.

«Ви повинні прийняти підприємницьке рішення», — сказав виконавчий директор Армін Паппергер. «Клієнти будуть укладати контракти з компаніями, які мають потужності».

Поштовх до збільшення виробництва також спостерігається в США та Азії. Пентагон виділив Україні озброєння та послуги на суму понад $17 млрд, більшість із яких отримано з наявних запасів. Він також уклав близько $3,4 млрд нових контрактів на поповнення внутрішніх запасів і запасів союзників.

По обидва боки Атлантики зростання попиту збіглося з перебоями в ланцюзі постачання та нестачею працівників і запчастин. Деякі з видів зброї, яка користувалася найбільшим попитом під час війни, як-от зенітні ракети Stinger з плеча, були практично зняті з виробництва, що змусило компанії швидко знайти обхідні шляхи.

Корпорація Raytheon Technologies знищила старі «Стінгери» та повернула пенсіонерів, щоб збільшити виробництво, яке сповільнилося до краплі. США не замовляли ракети з 2008 року. L3Harris Technologies Inc., яка замовила обладнання на $200 млн для України, заявила, що вилучає комп’ютерні чіпи зі старих радіоприймачів, щоб створити нове обладнання зв’язку та уникнути пропусків будь-яких поставок, пов’язаних з цілльовими поставкам зброї Україні.

Lockheed Martin Corp. подвоїть виробництво протитанкових ракет Javelin, які виробляє спільно з Raytheon, і збільшить виробництво ракетних установок Himars і ракет GMLRS на 60%.

А в Азії Південна Корея планує продавати артилерійські снаряди, призначені для українських сил, через конфіденційну угоду про постачання зброї між Сеулом і Вашингтоном, повідомляв раніше The Wall Street Journal.

Оборонні бюджети в Європі, які скорочувалися десятиліттями, поступово збільшувалися після анексії росією Криму в 2014 році. Вторгнення москви в Україну в лютому дало більш швидкий поштовх. Акції Rheinmetall виросли на 115% з 1 січня, а акції Saab і британської BAE Systems PLC зросли на 30% і 44% відповідно.

У США виробники вже давно постачають спорядження на експорт і для наземних воєн по всьому світу. Війна в Україні дала менший поштовх їхнім акціям. З початку року акції Lockheed виросли на 36%. General Dynamics зросла на 22%, а Raytheon — на 12%.

Польща збільшить свій оборонний бюджет до 3% ВВП у 2023 році проти 2,1% зараз. Литва, Естонія та Латвія наближаються до 2,5%, згідно з лондонським Міжнародним інститутом досліджень безпеки, оборонним аналітичним центром. Швеція, Фінляндія та Велика Британія також взяли на себе зобов’язання збільшити бюджети.

Тим часом Німеччина після вторгнення створила оборонний фонд на 100 мільярдів євро, або $104 млрд. Вона пообіцяла почати досягати довго не досягнутої цілі НАТО щодо витрачання 2% ВВП на оборону. Він також перекроює правила оборонних закупівель, щоб прискорити нові закупівлі.

Виробники закликають уряди офіційно оформити нові контракти, щоб підтримати їхні зусилля з нарощування виробництва. Європейська оборонна компанія KMW+Nexter Defence Systems NV, фахівець із боєприпасів і виробник військової техніки та іншого обладнання, все ще чекає на виконання цих контрактів, щоб збільшити свою власну діяльність.

«Зі збільшенням кількості замовлень KNDS зможе адаптувати свої виробничі потужності», — сказав генеральний директор Френк Хаун. «Але виходячи лише з промов і оголошень, ми не можемо цього зробити».

Saab вже розширював свої виробничі потужності в останні роки на тлі загострення напруженості з Росією, сказав генеральний директор Мікаель Йоханссон. Окрім найму 500 нових співробітників у всьому світі для підтримки цього зростання, компанія інвестує в нові виробничі технології для підвищення ефективності. За його словами, він може збільшити потужності, збільшивши кількість змін для працівників цеху.

Німецька Rheinmetall, що базується в Дюссельдорфі, подвоїла річне виробництво боєприпасів для танків з приблизно 70 000 до 140 000 на рік, за словами пана Паппергера, її генерального директора. Цього року вона виробляє 110 000 одиниць іншої артилерії проти 70 000 минулого року. Вона подвоїла свої потужності з виробництва мінометних боєприпасів.

Пан Паппергер сказав, що компанія збільшила потенційний випуск патронів середнього калібру з 1,2 мільйона до 2,2 мільйона на рік, а також збільшила виробничі потужності своїх військових вантажівок з 2500 до 4000.

Минулого тижня компанія Rheinmetall заявила, що досягла угоди з американською компанією приватного капіталу Rhone Group про покупку іспанського конкурента Expal Systems SA за 1,2 млрд євро в рамках угоди, спрямованої на швидке збільшення наявного виробництва низки типів боєприпасів і ще більше. отримати доступ до неактивних заводських потужностей.

«Це був дуже, дуже чіткий сигнал про те, що протягом наступних 10-15 років повинні бути інвестиційні програми для безпеки всієї Європи», — сказав пан Паппергер.

ФОТО: CPL. ПАТРІК КІНГ/МОРСКА ПІХА США/PLANET PIX/ZUMA PRESS

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.