
11 Гру, 12:53
384
Верховна Рада ухвалила рішення про перенесення Національного військового кладовища у Гатне
Верховна Рада ухвалила новий закон про створення Національного військового меморіального військового кладовища і затвердила місце для його розташування в селі Гатному Фастівського району Київської області. Про це повідомляє народний депутат Ярослав Железняк.
Законопроєкт в цілому підтримали 303 народні депутати на пленарному засіданні.
«Їм дається можливість фактично змінити місце кладовища: «місце розташування Національного військового меморіального кладовища визначається Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту ветеранів війни», – зазначив Ярослав Железняк.
Щодо місця розташування Національного військового меморіального кладовища розгорівся скандал серед народних депутатів. Народний депутат Вікторія Сюмар не згодна з голосуванням Верховної Ради за по суті відмову від Національного меморіального кладовища для військових у Биківні, Київ, і перенесення його за містом в район Одеської траси.
«Я декілька разів питала, як і чим це можна пояснити? Як можна пояснити рідним загиблих героїв, що їм треба добиратися на могили не в Києві, а десь в район Південного кладовища. Як взагалі це можна робити, коли ми говоримо про мотивації йти у військо, якщо держава навіть не готова виділити пару метрів в столиці для поховання воїнів, що віддають свої життя у розквіті. Нічим окрім цинізму це пояснити не можна. Бо Биківня забудовується і там земля значно дорожча, аніж в районі Південного. Інших пояснень в мене нема. І скажіть комусь після цього, що держава цінує воїнів і віддає їм належне. І що так виглядає «шана», – наголосила Вікторія Сюмар.
Депутат Володимир В’ятрович пояснив чому він не підтримав ухвалення нового закону про Національне військове кладовище замість ухваленого ще в травні і досі не підписаного президентом.
«Ми бачимо чергову спробу протягнути законопроєкт про меморіальне кладовище поверх давно ухваленого нами закону. Бо ухвалений закон з травня не підписує президент. Питання навіть не в тому, у Биківні має бути це кладовище чи у Фастівському районі. Хоча це важливо. Питання, чому відбувається знущання з родичів загиблих героїв, яких ви не хочете чути, і топтання Конституції. Чому і МКІП, і Мінветеранів, й інші відомства, які активно агітували за Биківню, тепер так само активно виступають проти? Коли вони казали правду? Як ціна їхніх заяв? Навіть якщо справді треба змінити Биківню на інше місце, це треба робити у правовий спосіб», – зазначає Володимир В’ятрович.
Фото: ілюстративне.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: