
23 Кві, 20:58
159
Верховна Рада ухвалила закон про запровадження індивідуальних освітніх траєкторій
Сьогодні, 23 квітня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10177 про запровадження індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті. Про це на своїй Facebook-сторінці написав міністр освіти й науки України Оксен Лісовий.
«Ключова ідея цього закону — створити більше можливостей і дати більше свободи студентам: самостійно регулювати темп і тривалість навчання, за потреби, змінювати спеціальність після року чи півтора навчання. Якщо на момент вступу людина ще не визначилася зі спеціальністю, на якій хоче навчатися, вона зможе спершу вступити на міждисциплінарну освітню програму, а тоді, після першого курсу, вже ухвалити остаточне рішення щодо спеціальності або здобувати міждисциплінарну освіту», — написав він.
Окрім цього, ухвалений закон дає можливість студентам-контрактникам самостійно визначати тривалість навчання в університеті.
Наприклад, хтось зможе завершити 4-річну бакалаврську програму за три роки або поєднати навчання з роботою і завершити навчання за 6-8 років.
Також, згідно з законом навчальні заклади зможуть самостійно визначати інструменти для досягнення встановлених стандартом компетентностей з нерегульованих спеціальностей і діяти автономно.
Для студентів, які навчаються на спеціальностях «право», «медицина» чи «правоохоронна діяльність», будуть детально визначені вимоги до компетентностей, бо для цих спеціальностей передбачені державні кваліфікаційні іспити.
«Зміни до законодавства, які ухвалили сьогодні, наближають нас до європейських стандартів вищої освіти та є важливим кроком на шляху якісної трансформації держави через освіту. Дякую народним депутатам за підтримку!», — додав міністр освіти.
Читайте також: На базі чотирьох закладів профосвіти Київщини відкриті кваліфікаційні центри
Фото: з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: