Ексклюзив
Відпочинок під час війни: куди їздять українці?

10 Лип, 18:00

222

Відпочинок під час війни: куди їздять українці?

Українська туріндустрія реагує на запит і змінюється відповідно до потреб мандрівників. Так, на всіх популярних напрямках стає більше можливостей для відпочинку з дітьми, а географія місць відправлення розширюється, як для автобусних, так і авіатурів. «Київщина 24/7» проаналізувала основні напрямки та формати відпочинку, які мають попит цього року.

Лідери запитів

З даними туроператора Join UP!, перелік найпопулярніших напрямків відпочинку залишається незмінним — це Туреччина (від 8026 грн) та Єгипет (від 17 281 грн). Країни відрізняються кліматом і природою, але схожі широкою базою готелів за системою «Все включено». При цьому в обох країнах широкий вибір екскурсій, а тому навіть повертаючись на курорт можна знову й знову отримувати нові враження.

Значний попит мають також європейські курорти: Албанія, Болгарія, Греція, Кіпр, Іспанія, Чорногорія. З кожним роком частка туристів, що обирають саме ці країни, зростає.

При цьому кожна країна має свою специфіку. Так, в Албанії (від 17 027 грн) найдешевший формат «Все включено» для свого регіону, на Кіпрі (від 17 689 грн) — активне нічне життя, тому його полюбляє молодь, а на Криті (від 10 292 грн) затребувані екскурсії та природні локації, в Чорногорії (від 16 008 грн) частіше подорожують ті, хто любить поїздити країною, а в Іспанії (від 26 958 грн) цінують поєднання міського відпочинку, гарних ландшафтів та парків розваг для дітей.

Окремо слід зазначити Туніс (від 18 585 грн), якщо минулого року на цей курорт пропонували тури лише з вильотом із Румунії та Польщі, то наразі доступні поїздки також і з популярних аеропортів Польщі й Молдови та навіть Литви.

Туніс приваблює поєднанням високого сервісу (в країні велика концентрація готелів світових мереж), гарними пляжами та насиченою екскурсійною програмою, що охоплює Сахару, Карфаген та містечко Сіді-Бу-Саїд, яке відомо завдяки традиційній архітектурі в блакитних і білих кольорах та вражаючим видом на море.

Екзотичні напрямки

Подорожі в далекі країни — від екваторіальної Африки до островів в Індійському океані чи узбережжя Північної Америки — завжди були відносно невеликим, але стабільним сегментом запиту в українців. Домінікана, Мальдіви, Мексика, Танзанія (Занзібар), Шрі Ланка приваблюють багатьох, проте часто фактором стримування залишається ціна.

Щоправда, останнім часом частина туристів бронює подорожі в ці країни влітку, коли там низький сезон. Ціни в цей період значно менші, а також є можливість потрапити в готелі, які взимку, зазвичай, недоступні через істотне зростання кількості туристів.

Ціна на подорожі влітку відрізняється від основного сезону, адже готелі в цей сезон роблять знижку від 20% до 50%. Так, полетіти на тиждень на Мальдіви можна від 63 948 грн за особу, на Занзібар — від 61 551 грн за особу (7 ночей у готелі), на Шрі-Ланку від 58 244 грн за особу (7 ночей у готелі), на Домінікану — від 86 225 грн за особу (9 ночей у готелі).

Відпочинок з дітьми

Жінки з дітьми одна з найактивніших категорій мандрівників протягом останніх років. Це зумовило певні зміни пропозицій на ринку: тепер більшість напрямків адаптовані для того, щоб туди поїхати саме з дітьми. Це стосується відповідних готелів з анімацією та парками розваг, а також екскурсійної програми.

Популярні авіатури в Туреччину для двох дорослих з дитиною коштують від 22 406 грн. Подорож до Чорногорії для аналогічної кількості туристів обійдеться від 47 590 грн, а на островах: від 27 998 грн на Криті (Греція) та від 47 899 грн на Кіпрі. Подорож двох дорослих з дитиною на Мальдіви коштуватиме від 187 291 грн.

Існує також можливість подорожувати автобусом. Так, поїздка в Болгарію для двох дорослих з дитиною обійдеться від 17 865 грн. Поїхати туди можна з Харкова, Запоріжжя, Львова та Києва. Автобусом можна дістатись і Туреччини: для двох дорослих з дитиною така подорож коштуватиме від 27 438 грн.

Відправляються автобуси з Харкова, Запоріжжя, Одеси та Києва. Варто зазначити, що сервіс на борту автоперевезень з кожним сезоном розширюється: додається можливість передзамовити харчування, користуватись сервісом онлайн-кінотеатрів та багато іншого.

«Українці навчились співіснувати з війною, наскільки це можливо. Батьки працюють, діти навчаються, а влітку відпочивають. До того ж для багатьох людей літо — це море, а оскільки в Україні зараз такий відпочинок майже неможливий, то ми спостерігаємо позитивну динаміку запиту на закордонні подорожі», — коментує Катерина Артюх, керівниця відділу продуктового маркетингу туроператора «Join UP!».

10 найпопулярніших курортів у Карпатах

Платформа OLX Україна поділилась аналітикою щодо пропозицій та середніх цін на подобовий відпочинок на 10 найпопулярніших курортах Карпатах.

  • За кількістю пропозицій житла лідирує Львів з 1243 оголошеннями та середньою вартістю 1022 грн за ніч.
  • Трускавець – 25 лікувальних джерел міста створили неабиякий попит для туристів – 216 оголошень з середньою ціною 700 грн.
  • В Яремче можна обрати зі 141 варіанту подобового розміщення, за яке в середньому доведеться заплатити 1514 грн.
  • Село Микуличин, що поблизу Яремче – 137 оголошень в категорії подобової оренди з середньою ціною 2147 грн.
  • Популярний гірський курорт Славське на Львівщині підготував 78 варіантів житла, з середньою вартістю 1549 грн.
  • Ворохта – 69 пропозицій з середньою ціною 1357 грн. До слова, в селищі знаходиться залізничний міст-віадук збудований за часів Австро-Угорщини та ще кілька цікавих місць для відвідування.
  • Популярним напрямом також є Східниця – 53 оголошення про подобову оренду. Вартість досить приємна – в середньому 676 грн.
  • Поляниця, відоме курортне селище поблизу Буковеля, пропонує 49 варіантів з найвищою в регіоні ціною – 3821 грн за добу.
  • Моршин, ще один санаторно-лікувальний курорт Львівщини, має 48 унікальних пропозицій розміщення з вартістю на рівні 556 грн.
  • Закриває цей ТОП-десяток село Яблуниця, що на Івано-Франківщині. Переночувати у високогірному селі можна обравши поміж 43 варіантів розміщення з середньою ціною 1677 грн.

«Хоча попит на відпочинок в Карпатах та на заході України великий, місцева інфраструктура впорається з кількістю туристів та все ще має достатньо місць для комфортного подобового розміщення», — зазначили в OLX Україна.

Авторка: Наталя Толуб

Фото: Фріпік

Читайте також: Державний податковий університет — єдиний на Київщині навчальний заклад, де діє регіональний коефіцієнт 1,04, – доцент ДПУ Наталія Козій

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegramканалі.