Власникам пошкодженого та зруйнованого житла продовжують надавати грошову допомогу: інструкція

9 Лют, 12:00

271

Як скористатися програмою «єВідновлення» власникам пошкодженого та зруйнованого житла: інструкція

Найбільш дієвим та швидким способом отримання допомоги з відновленням майна є програма «єВідновлення», за якою допомога надається у формі грошової компенсації на ремонт, відбудову чи придбання житла. Наприклад, жителям Бучанської громади вже виділили понад 117 мільйонів гривень компенсацій на ремонт пошкодженого майна понад 1300 заявникам, а також 77,5 мільйонів гривень за знищене житло 24 заявникам. Про це повідомили в Бучанській міській раді.

Тож, «Київщина 24/7» вирішила нагадати деталі програми, щоб усі, хто її потребує, могли скористатися «єВідновленням». 

Хто може отримати компенсацію?

  • Власники (співвласники) пошкодженого об’єкта, право власності на який підтверджено, які є громадянами України, досягли 18-річного віку та подали у встановлений спосіб заяву на виплату компенсації.

За яке пошкоджене чи знищене майно можна одержати компенсацію?

Зареєстровані в Державному реєстрі речових прав ЖИТЛОВІ ОБ’ЄКТИ, пошкоджені чи знищені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною російською агресією, а саме:

  •  одноквартирні будинки, у тому числі відокремлені житлові будинки садибного типу, зблоковані будинки з окремими квартирами, що мають свій власний вхід з вулиці (таунхауси), котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності, будинки садибного типу, дачні та садові;
  • квартири (житлові приміщення) у багатоквартирному будинку (у разі, коли місця загального користування не пошкоджені, або у разі, коли такі місця загального користування були пошкоджені, але надалі були відремонтовані).

Зверніть увагу, що за літні кухні, сараї, паркани, гаражі, ворота тощо компенсація поки ще не надається. Відшкодування за цю шкоду буде надаватися пізніше за рахунок коштів від репарацій країни-агресора!

Які види компенсації зараз можна отримати?

За повністю зруйнований житловий будинок чи квартиру (щодо якого є висновок про неможливість його відновлення за допомогою капітального ремонту і такий об’єкт підлягає демонтажу) компенсацію можна одержати в одній із таких форм:

  • Грошову компенсацію на спеціальний поточний рахунок заявника для будівництва будинку замість знищеного (власнику надаються у два етапи кошти на спеціальний рахунок, з якого він оплачує будівництво житла (купує матеріали чи наймає виконавців робіт). За ці кошти заявник може побудувати собі новий будинок на земельній ділянці після демонтажу залишків зруйнованого;
  • Житлового сертифіката для фінансування придбання житлового будинку чи квартири (у тому числі фінансування придбання такого приміщення/будинку, що буде споруджене/споруджений в майбутньому, або інвестування/фінансування їх будівництва). За цей сертифікат заявник може купити собі інше житло по всій Україні. Кошти платяться державою безпосередньо на рахунок продавця житла протягом 5 днів з моменту посвідчення нотаріальної угоди купівлі-продажу.

За частково пошкоджене житло (будинок чи квартиру) (тобто житло, яке можна відновити провівши капітальний чи поточний ремонт). За пошкоджене майно можна одержати компенсацію в одній із таких форм:

  • Компенсація для проведення ремонту (компенсація для придбання будівельної продукції з метою виконання поточного чи капітального ремонту самостійно отримувачем компенсації або шляхом замовлення виконання відповідних робіт та послуг на об’єкті нерухомого майна);
  • Компенсація за виконаний ремонт за власні кошти заявника (коли на дату подання заявки ремонтні роботи були повністю чи частково проведені). Поки ця форма компенсації ще не доступна, але скоро буде запроваджена!

Як подати заяву на компенсацію?

Спосіб перший:

  • Встановити додаток «ДІЯ»;
  • Подати інформаційне повідомлення через додаток «ДІЯ», Центр надання адміністративних послуг чи нотаріуса у разі, коли воно не було подано раніше, або обрати одне з інформаційних повідомлень у разі, коли раніше їх було подано кілька;
  • Переконатися, що пошкоджений об’єкт внесений до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або у разі відсутності такого запису провести його реєстрацію;
  • Обираєте у мобільному додатку Порталу «ДІЯ» сервіс «єВідновлення» – Заяви про виплату та обирайте відповідну послугу, залежно від виду компенсації яку ви просите (за знищене чи пошкоджене майно);
  • Після проходження усіх етапів заповнення електронної заяви заявнику в «ДІЯ» прийде автоматичне повідомлення про реєстрацію поданої заяви та про початок її розгляду.

Другий спосіб: 

Через центр надання адміністративних послуг, орган соціального захисту населення або нотаріуса у паперовій формі. Адміністратор центру
надання адміністративних послуг, посадова особа органу соціального захисту населення або нотаріус у день звернення особи з метою подання заяви та переліку необхідних документів виконує наступні дії:

  • встановлює особу та повноваження її представника (у разі подання звернення представником);
  • заповнює заяву (з переліком документів, які додаються до заяви) засобами Порталу «Дія»;
  • роздруковує зареєстровану заяву, інший документ (за бажанням особи) та забезпечує її підписання отримувачем компенсації;
  • видає заявнику примірник зареєстрованої заяви із зазначенням реєстраційного номера заяви та цифрового коду.

Заявник, який звертається письмово, повинен мати необхідний банківський рахунок, номер якого вказуватиметься у заяві. Право власності на майно також має бути зареєстроване у державному реєстрі речових прав і заявник має надати витяг з реєстраційним номером нерухомості.

Читайте також: Стало відомо, як виглядатиме Центр взаємодії та відновлення у Ворзелі

Фото: З відкритих джерел

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.