Ексклюзив
«Охматдит»

8 Лип, 21:30

358

Внаслідок атаки рф у дитячій лікарні «Охматдит» немає світла, кисню та води

Внаслідок атаки рф у дитячій лікарні «Охматдит» немає світла, кисню та води. Про це кореспондентка «Київщини 24/7» дізналася від Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка на брифінгу біля зруйнованого «Охматдиту».

Міністр охорони здоров’я наголосив, що від російського терористичного акту постраждало п’ять корпусів в лікарні «Охматдит» і один корпус Центру дитячої кардіохірургії. Крім того, в дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» загинуло 2 людини. Одна з них – медичний працівник Світлана Лук’янчук, яка, за попередньо інформацією, допомагала евакуювати пацієнтів, які були на діалізі (ред. – очищення крові при нирковій недостатності). Її відкинуло вибуховою хвилею, внаслідок чого вона загинула.

«Я б хотів висловити щирі слова вдячності медичному працівнику Світлані Лук’янчук, яка, ціною власного життя, врятувала життя хворому пацієнту. Також висловити вдячність всім медичним працівникам, які були тут, і змогли під час цієї терористичної атаки зробити все можливе, щоб кількість жертв була значно меншою», – зазначив Віктор Ляшко.

Крім того, за словами Міністра охорони здоров’я України, в дитячі лікарні «Охматдит» понад 50 поранених, з них 2 працівники тяжко поранені та понад 40 медичних працівників зазнали різного складу уражень. Також є поранені серед пацієнтів – це 7 діток. Наразі їхньому життю нічого не загрожує.

«У зв’язку з тим, що пошкоджено 4 лікувальні та один адміністративний корпуси, наша основна місія була забезпечити евакуацію пацієнтів, які перебувають на апаратах життєзабезпечення та не можуть функціонувати без цієї допомоги. А ми розуміємо, що з технологічної безпеки нам потрібно було все виключити», – розповідає Віктор Ляшко.

Міністр охорони здоров’я України розповів, що у лікарні «Охматдит» перебувало близько 700 пацієнтів. Усіх онкохворих дітей перевели до Національного інституту раку, інших перевели у Київський обласний онкологічний центр. Крім того, нейрохірургічних хворих перевили до Національного інституту нейрохірургії. А також травматологічних хворих перевели до Національного інститут травматології та ортопедії НАМН України.

«Ми зробили усе можливе для того, щоб пацієнти знаходились у лікарнях відповідного профілю та отримали медичну допомогу в інших закладах. Ми розуміємо, що унікальними є не тільки лікарні, а й спеціалісти які працюють на обладнанні. Медики з «Охматдиту» розуміють, де знаходяться їхні пацієнти та разом з командами будуть продовжувати те лікування, яке було у пацієнтів на базі інших медичних закладів. Деяке унікальне обладнання, яке не можна транспортувати призведе до того, що ми затримуємо процес лікування. Однак ми вже готуємось до такого сценарію, й у разі необхідності, зробимо все можливе для забезпечення потрібним обладнанням пацієнтів «Охматдиту», – зауважив Віктор Ляшко.

Генеральний директор НДСЛ «Охматдит» Володимир Жовнір розповів, що наразі у лікарні працює 3 корпуси – педіатрії, СНІДу, ендокринології та психології. Вони не зазнали ушкоджень, та у палати перемістили пацієнтів з пошкоджених будівель. Інших хворих, які потребують критичної інфраструктури, завдяки Міністерству охорони здоров’я України, Київській міській державній адміністрації та Міністерству внутрішніх справ, перевели в інші лікарні, де є необхідні засоби, які можуть підтримувати життя та одужання дітей.

«Я хочу сказати, що усі українці неймовірні люди! Прямо зараз, біля постраждалих будівель, сотні людей допомагають розбирати завали. Вони співчувають, хвилюються та хочуть допомагати іншим дітям, працівника, військовим та правоохоронцям. Дійсно, ми неймовірна нація! Лікарня зазнала великих втрат, зруйнована інфраструктура та новий корпус. Але, на щастя, працівники та діти цілі. І за цими дітьми – майбутнє!», – заявив генеральний директор НДСЛ «Охматдит» Володимир Жовнір.

Крім того, Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко попросив, координувати медичну допомогу виключно з тими координаторами, як визначені закладом та заявлені на офіційному сайті лікарні та в соціальних мережах.

«Той, хто хоче допомогти фінансово для відновлення закладу, або для закриття нагальних потреб – перераховуйте гроші на готові рахунки. Все інше, що потрібно привозити координуйте перед тим, як везти за номером телефону лікарні. Допомогу, яку сьогодні отримали, команда «Охматдиту» розподілить між лікарнями, у якій перебувають пацієнти», – підкреслив Міністр охорони здоров’я України.

Ввечері, 8 липня, радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації повідомила, що з-під завалів «Охматдиту» дістали тіла матері та двох її дітей – 9-річну дівчинку, 11-річного хлопчика.

Нагадаємо, що вранці у понеділок, 8 липня, російські терористи вдарили по дитячій лікарні «Охматдит». Під час атаки в «Охматдиті» проводили операції. Відомо, що в Києві загинуло щонайменше 22 особи, двоє з них – лікарі «Охматдиту». Ще 96 людей постраждали. Завтра, 9 липня, у Києві оголошено день жалоби.

Читайте також: Для зруйнованої лікарні «Охматдит» шукають нове приміщення

Фото: «Київщина 24/7», з відкритих джерел.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.