
24 Лис, 20:50
270
Вперше позбавили професійного статусу: комісія адвокатури Київщини позбавила Юлію Марчук права на професійну діяльність адвокатку-зрадницю
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київської області (КДКА) позбавила права на адвокатську діяльність українську адвокатку Юлію Марчук через порушення адвокатської етики. Громадянка України очолила незаконну «Адвокатську палату м. Севастополя» та сприяла закріпленню окупаційних органів і політиці Росії з колонізації Криму. Про це інформує видання ZMINA.
Юлію Марчук, яка очолила окупаційну «Адвокатську палату м. Севастополя», КДКА притягнула до дисциплінарної відповідальності через порушення адвокатської етики та застосувала дисциплінарне стягнення у вигляді позбавлення права на адвокатську діяльність.
КДКА порушила дисциплінарне провадження за заявою голови правління Центру прав людини ZMINAТетяни Печончик. У своєму зверненні до Національної асоціації адвокатів України (НААУ) правозахисниця вказала, зокрема, на те, що окремі українські адвокати півострова долучилися до реалізації політики Росії щодо колонізації українського Криму та до створення й керівництва в умовах окупації органів адвокатського самоврядування «адвокатської палати республіки Крим» і такої самої в м. Севастополі.
Під час засідання комісії Тетяна Печончик звернула увагу, що під керівництвом Юлії Марчук ухвалюються юридичні рішення про зарахування адвокатів-колонізаторів до складу цієї «палати», що дозволяє їм безперешкодно вести адвокатську діяльність на тимчасово окупованих територіях, переміщуючи туди інших суб’єктів країни-агресора.
Марчук отримала листа від КДКА про скаргу, але не скористалася можливістю надати свої пояснення чи заперечення.
Тетяна Печончик додала, що, за даними досліджень Українського Гельсінського союзу з прав людини та Регіонального центру прав людини, за час тимчасової окупації Криму на територію півострова незаконно перемістилися щонайменше 102 російських адвокати з 42 суб’єктів РФ – це 10% загальної кількості чинних адвокатів. Криму.
Правозахисниця також звернула увагу на політично вмотивовані кримінальні переслідування громадян України, які зокрема опираються окупації або ведуть діяльність на захист прав людини, на підтримку територіальної цілісності України. За даними українських правозахисних організацій, 182 громадян з окупованого Криму позбавлені волі з політичних мотивів окупаційними адміністраціями. Деякі кримські адвокати, співпрацюючи зі слідством ФСБ, не захищають своїх підзахисних, не звертають уваги на тортури та погіршують їхнє становище, а між тим НААУ залишає їх чинними адвокатами України.
Читайте також: В Україні демобілізують строковиків, чий термін служби закінчився
Фото з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: