
4 Лип, 09:00
168
«Втрачені» земельні ділянки та підтримка сімейного бізнесу за бюджетні кошти: що приховує декларація мера Переяслава Вʼячеслава Саулка?
«Київщина 24/7» продовжує рубрику «Секрети декларацій». І під пильне око наших журналістів потрапили й голови міських, селищних та інших рад. Саме їхня діяльність напряму впливає на щоденне життя людей Київської області. Тож хто з мерів найбагатший і про що зі своїх статків вони готові розповісти своїм виборцям? Сьогодні про міського голову Переяслава.
У жовтні 2020 року головою Переяславської міської ради було обрано Вʼячеслава Володимировича Саулка від партії «Слуга народу» (переміг представника «Європейської солідарності» Тараса Костіна менше, ніж на півсотні голосів).
Останню декларацію В’ячеслав Саулко подав 29 березня 2024 року. За звітний 2023 рік чоловік заробив на посаді міського голови 771 948 грн, тобто 64 329 грн на місяць. Водночас у 2022 році його заробітна плата становила 623 485 грн, тобто 51 957 грн на місяць, а у 2021-ому – 583 627 грн, тобто 48 636 грн на місяць.
Також посадовець отримує пенсію. У 2023 році її розмір склав 77 374 грн, тобто 6 448 грн на місяць. У 2022 році пенсія чоловіка була меншою – 68 782 грн, тобто 5 732 грн на місяць.
Минулого року посадовець отримав ще й дохід від відчуження рухомого майна у розмірі 750 000 грн. Мова йде про продаж купленого у 2015 році NISAN X-TRAIL (2014 року випуску) Сергію Довгому (зять посадовця).
Окрім цього, у 2023 році Вʼячеслав Саулко отримав 44 грн соціальних виплат від Комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради «Київський обласний центр служби крові».
Нерухомість
З 1999 року у спільній сумісній власності Вʼячеслава Саулка та його дружини Світлани Василівни перебуває житловий будинок у місті Переяслав. Відтоді дружині посадовця також належить земельна ділянка у місті, площею 100 кв. м.
У 2006 році В’ячеслав Саулко став власником ветеринарної клініки у Переяславі, площею 47,9 кв. м.
У декларації за 2022 рік посадовець вказав, що у його власності також перебуває куплена у 2016 році земельна ділянка у Переяславі, площею 285 кв. м, однак у новій декларації вона просто зникла.
Транспортні засоби
Із транспортними засобами трапилась приблизно така ж історія, як і з нерухомістю. У декларації за 2022 рік, окрім проданого NISAN X-TRAIL, фігурували ще дві автівки дружини Вʼячеслава Саулка Світлани. Жінка була власницею двох VOLKSWAGEN CADDY (2016 року випуску). Інформації про продаж цих машин у декларації за 2023 рік немає (так само як і інформації про їх наявність).
Грошові активи
Готівкові кошти Саулко востаннє декларував у 2020 році (як кандидат на посаду). Тоді він мав 700 000 грн.
Дружина посадовця
Інформації про дружину Вʼячеслав Саулко задекларував небагато. Він не вказав ані місце роботи жінки, ані її заробітну плату, автівки тощо. Згідно з даними аналітичної системи «Опендатабот», Світлана Саулко з 2007 року є фізичною особою-підприємцем. Основний вид діяльності – розведення інших тварин (інші – роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах).
Окрім цього, Світлана Василівна є власницею і директоркою СТОВ «Сімекс Альянс Україна». Фірма була зареєстрована 22 листопада 2022 року. Її статутний капітал – 1 205 грн. Основний вид діяльності – розведення великої рогатої худоби молочних порід. Згідно з даними аналітичної системи «Опендатабот», дохід фірми у 2023 році склав 41 570 400 грн, а чистий прибуток – 18 773 100 грн. При цьому, офіційно у компанії працює 10 працівників.
У 2019 році Вʼячеслав Саулко у своїй декларації вказав, що дохід від зайняття підприємницькою діяльністю його дружини склав 4 995 000 грн, тобто приблизно 416 250 грн на місяць. Дохід від підприємницької діяльності самого посадовця на той момент був 4 993 784 грн, тобто 416 148 грн на місяць.
Компанії, повʼязані із посадовцем
Раніше Вʼячеслав Саулко був власником ПП «Сімекс Зооветсервіс». Основний вид діяльності – розведення великої рогатої худоби молочних порід. У 2020 році фірма (ймовірно, ветклініка) перейшла у власність зятя посадовця Сергія Довгого. Компанія продовжила існувати за тією ж адресою, за якою зареєстроване і СТОВ «Сімекс Альянс Україна» (Світлани Саулко). Сергій Довгий також є директором ТОВ «Азорель», ТОВ «СМТ ЕКО», ФГ «Зверянської А.О.», директором і власником ФГ «Зірка Люкс». Всі компанії повʼязані із сільським господарством.
Ще однією фірмою, що має звʼязок із Володимиром Саулком, є ТОВ «Сімекс Альянс Україна». Компанія заснована у 2011 році і також займається розведенням великої рогатої худоби молочних порід. Її директором та власником є Руслан В’ячеславович Саулко (син посадовця).
Фірма кілька разів ставала переможцем тендерів, і кожен раз – від Національного університету біоресурсів і природокористування України. Цікаво, що згідно із декларацією мера Переяслава за 2018 рік, Вʼячеслав Саулко певний час працював у цьому університеті. Збіг це чи ні? Невідомо.
Репутація посадовця
З початком війни у березні 2022 року Саулком було створено при міській раді благодійний рахунок, куди підприємці Переяславської громади перерахували для територіальної оборони (хлопців, що стояли на блокпостах) понад 2 млн грн. Проте, за інформацією ЗМІ, хлопці на блок постах нічого не отримали. Звіт мера з цього приводу з громади ніхто не бачив, а те, що Саулко звітував у міській раді під час сесії – були просто загальні слова, в які депутатам потрібно було просто повірити.
17 серпня 2023 року ЗМІ писали, що Вʼячеслав Саулко намагався силою вигнати депутата Бориспільської районної ради Юрія Бобровніка із засідання сесії. Той відмовився це робити. «Депутат Бобровнік, мені вас виводити із зали?» – запитав Саулко, потім різко піднявся зі свого місця, підійшов до Бобровніка та намагався руками чи то підняти його з місця, чи то виштовхати.
Через це поліція відкрила на мера кримінальне провадження за фактом нанесення легких тілесних ушкоджень.
Загалом, протягом 2023 року проти Переяславського міського голови відкрили низку кримінальних проваджень. Прокуратура та поліція підозрює В’ячеслава Саулка і його підлеглих у проведенні підставних тендерів із заздалегідь відомим переможцем, що призвело до оформлення в центрі міста 20 соток землі на однокурсника сина мера Руслана Саулка.
Окрім цього, поліція відкрила кримінальне провадження за фактом купівлі мером 60 сакур за ціною у 5 разів дорожче ринкової вартості. До того ж підприємець привіз не ті сакури, що замовляли.
Також мера Саулка підозрюють у підробці службових документів та незаконному призначенню головного лікаря Переяславської лікарні, без погодження з іншими засновниками лікарні та без конкурсу. Відповідно громадський активіст ГО «Стоп корупція» Богдан Тищенко повідомив, що за цим фактом відкрито кримінальне провадження.
Київська обласна прокуратура у серпні 2023 року порушила проти начальника відділу освіти Переяславської міської ради кримінальне провадження за фактом крадіжки 455 тис. грн на ремонті укриття в дитячому садочку. Через кілька днів прокуратура повідомила, що відкрила інше кримінальне провадження за фактом розтрати 86 тис. грн на ремонті ще одного укриття в іншому дитячому садочку міста.
У листопаді 2023 року поки міський голова «був у відрядженні», активісти закликали депутатів висловити йому недовіру. Громадськість обурило те, що родинам військових у місті нібито не надавали допомогу, не зʼявлялись нові робочі місця, мер приховував премії та не міг прозвітувати, куди поділись виділені на допомогу військовим кошти.
15 квітня 2024 року у Переяславі виступили Ігор Ласточкіна та «Ветерани космічних військ». Гумористи у форматі імпровізації пожартували і над міським головою Переяслава Вʼячеславом Саулком.
Того ж дня посадовець написав у Facebook, що вважає жарти про себе на цьому концерті «низькосортними та недолугими», а також дорікнув університету, який запросив артистів: «Викликає огиду та розчарування нещодавній «розважальний» захід в університеті, який влаштували «Ветерани космічних військ» та Ігор Ласточкін. У той день, коли я вручав сповіщення рідним про загибель нашого воїна Сергія Степаненка, звучали низькосортні та недолугі жарти про мене. У той день, коли лилися сльози рідних, «професор» Бобровнік із єхидною посмішкою поширював пласкі жарти, пов’язані зі мною».
Мер Саулко через комунальне підприємство закупляв за бюджетні кошти у ФОП свого сина послуги стерилізації безпритульних собачок та корм для них. Містяни переконані, що фактично стерилізацію не проводилу, а гроші були списані по актах.
Також ЗМІ пишуть, що Саулко посварився з усіма головами сусідніх сільських громад. Він нібито вважає їх меншовартісними, і переконаний, що ці громади можна приєднати до Переяслава. Також посадовець посварився з обласним і районним керівництвом. Тому за останні три роки від Київської обласної ради Переяслав не отримував кошти на масштабні проєкти.
Читайте також: В.о. начальника управління освіти Соломʼянської РДА Віктор Ужицький продав MERCEDES-BENZ SPRINTER за 10 000 гривень
Фото з відкритих джерел
Авторка: Софія Афоніна
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: