
6 Тра, 11:52
158
Вибух у Шевченківському суді: третій конвоїр підривника пішов на угоду зі слідством
Інспектор Київського слідчого ізолятора, який мав обшукати та провести підривника Шевченківського райсуду, визнав себе винуватим у службовій недбалості та пішов на угоду зі слідством. Про це йдеться у рішенні Шевченківського райсуду.
Обвинувачений — молодший інспектор 2-ї категорії відділу режиму та охорони державної установи «Київський слідчий ізолятор». У день підриву, 5 липня 2023 року, він був у складі чергової зміни. Але, порушуючи посадові інструкції, вивів обвинуваченого Ігоря Гуменюка з камери, не обшукавши його.
У рішенні зазначається, що це дало Гуменюку можливість винести зі слідчого ізолятора не менше шести виготовлених ним саморобних вибухових пристроїв. Один із них Гуменюк виніс під одягом у спеціально облаштованому виробі з тканини, схожому на бандаж.
Як зазначається, дії інспектора призвели до загрози загибелі та травмуванню працівників і відвідувачів суду, підриву роботи судової установи, пошкодження приміщень та майна на майже пів мільйона гривень, а також підриву авторитету органів судової влади та правоохоронних органів.
Суд затвердив угоду про визнання винуватості інспектора. Йому призначили покарання у вигляді двох років позбавлення волі. Але звільнили від відбування основного покарання з іспитовим строком на один рік.
Зазначається, що до цього на угоду зі слідством також пішли два підозрювані працівники Нацгвардії: ексначальник судової варти Олександр Жаборовський і його помічник Ярослав М. Їм закидали порушення статутних правил вартової служби чи патрулювання.
Жаборовському призначили 6 місяців тримання у дисциплінарному батальйоні. А його помічнику — 2 місяці дисциплінарного батальйону. Удвох вони компенсують державі 44 тисячі гривень за військову експертизу. Пошкодження майна і будівлі Шевченківського суду Києва оцінили у 804 тисячі гривень, але із засуджених ці кошти не стягували, зазначає видання.
Як відомо, всього підозри за цією справою отримали 8 правоохоронців. Зокрема, трьох співробітників Київського слідчого ізолятора звинувачують у службовій недбалості, ще трьох — у службовому підробленні.
За даними слідства, працівники ізолятора протягом тривалого часу підробляли обов’язкові акти обшуків камерних приміщень, хоча фактично перевірки не проводили. Тож затримані мали можливість користуватися забороненими речами та предметами.
Читайте також: Захисник Маріуполя отримав житло на Київщині
Фото: з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: