Ірина Захарченко

10 Кві, 09:45

1223

Виконуюча обовʼязки Бородянського селищного голови Ірина Захарченко отримує допомогу для ВПО, хоча прописана і мешкає у Бородянці

«Київщина 24/7» продовжує рубрику «Секрети декларацій». І під пильне око наших журналістів потрапили й голови міських, селищних та інших рад. Саме їхня діяльність напряму впливає на щоденне життя людей Київської області. Тож хто з мерів найбагатший і про що зі своїх статків вони готові розповісти своїм виборцям? Сьогодні про виконуючу обов’язки Бородянського селищного голови.

13 листопада 2023 року після двох місяців дебатів, сварок та повного блокування роботи місцевої влади у Бородянці була обрана секретарка селищної ради та виконуюча обов’язки селищного голови. Нею стала депутатка від партії «Нові обличчя» Ірина Валентинівна Захарченко. З 2015 року вона є депутаткою Бородянської селищної ради.

Останню декларацію Ірина Захарченко подала 15 лютого 2024 року. За звітний 2023 рік у якості виконуючої обов’язки Бородянського селищного голови вона заробила 83 309 грн, тобто приблизно 41 654 грн на місяць.

До листопада 2023 року жінка працювала менеджером з продажу навантажувальної техніки у товаристві з обмеженою відповідальністю «Техно-Ассистанс». За 10 місяців на цій посаді вона заробила 224 576 грн, тобто 22 457 грн на місяць.

Окрім цього, Ірина Захарченко отримала 45 000 грн допомоги ВПО. При цьому, згідно з інформацією на сайті Бородянської селищної ради жінка народилась і виросла в Бородянці, прописана там і досі живе у цьому населеному пункті (який, до речі, цього року отримав статус міста). Чому вона отримує допомогу як внутрішньо переміщена особа – невідомо.

Нерухомість

З 2005 року у власності Ірини Захарченко перебуває квартира у Бородянці, площею 64,9 кв. м. А у 2016 році жінка стала співвласницею житлового будинку у цьому місті, площею 70,7 кв. м (разом із донькою Дар’єю, сином Данилом та Антоніною Захарченко).

Окрім цього, Ірина Захарченко має кілька земельних ділянок:

  • з 2012 року – площею 1215 кв. м у Бородянці;
  • з 2015 року – площею 24 кв. м у Бородянці;
  • з 2016 року – площею 1499 кв. м у с. Дружня, Бородянської громади;
  • з 2016 року – площею 858 кв. м у Бородянці;
  • з 2017 року – площею 714 кв. м у Бородянці.

Ані транспортних засобів, ані грошових активів Ірина Захарченко у декларації не вказала.

Скандали, повʼязані із посадовицею

У 2021 році депутати Бородянської селищної ради підтримали рішення «Про розгляд листа Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговельний центр «Бородянка» про поновлення строку дії договору оренди землі по вулиці Центральна, 345 в смт Бородянка, Київської області». У документі йшлося про поновлення договору оренди на центральному ринку строком на пів року компанії, яка належить місцевому депутату.

Тоді громада заявила, що таке рішення незаконне і має низку порушень, через що люди вийшли на мітинг. Тим часом влада міста відмовчувалась, а депутат-підприємець стверджував, що проводить реконструкцію на ринку та має на це всі дозволи. Місцеві ж вважали, що ця історія може закінчитись новобудовами на місці ринку.

Це рішення до порядку денного внесла саме Ірина Захарченко, яка тоді ще була просто депутаткою. У результаті його підтримали 18 депутатів Бородянської селищної ради.

Але найгучніші скандали у Бородянці почалися із початком повномасштабного вторгнення. Річ у тому, що внаслідок бойових дій у тут було пошкоджено 164 будівлі, з них 42 – повністю зруйновані. Однак станом на грудень 2023 року (коли Ірина Захарченко вже обіймала посаду в. о. Бородянського селищного голови) повністю відновлених будинків у місті не було.

Місцеві вважають, що відбудову Бородянки гальмує саме безлад у місцевій владі, адже саму Ірину Захарченко не могли обрати кілька місяців. Бородянська селищна рада могла ухвалити рішення про обрання нового секретаря ще 26 жовтня 2023 року, але тоді деякі місцеві депутати не зʼявились на засідання.

Вже після обрання Ірини Захарченко на посаду, мешканці Бородянки у коментарях до посту посадовиці почали скаржитись на те, що за станом доріг у місті ніхто не стежить: на вулиці Вокзальній лід не присипали навіть піском. До того ж місцева жителька написала, що ліхтарі у Бородянці не працюють, і сміття з контейнерів довго не забирають.

Тобто з наведенням ладу та з облаштуванням більш комфортного життя у напівзруйнованому місті поки що не вдається впоратися в.о. селищного голови.  Ці проблеми виконуюча обов’язки голови Ірина Захарченко вирішувати не поспішила. Однак одразу після свого обрання, вона призначила собі чотирьох заступників. Деякі ЗМІ пишуть, що насправді новопризначені посадовці не працюють, але отримують заробітну плату.

Ще один скандал, пов’язаний з Іриною Захарченко, стосується колишнього секретаря ради Георгія Єрка. 6 вересня 2023 року його звільнили через провал у відбудові деокупованої громади та боротьбу за владу. Однак до кінця лютого 2024 року він залишався депутатом Бородянської селищної ради, а тоді за власним бажанням склав повноваження. При цьому у ЗМІ писали, що партія, в яку входить Ірина Захарченко, наживалась на всіх підрядах з відбудови й була зацікавлена, аби Єрко втримався на посаді.

Деякі ЗМІ навіть писали, що Ірина Захарченко пропонувала повернути в селищну раду на посаду заступника Георгія Єрка, однак підтвердження цієї інформації немає.

Читайте також: Мама подарувала меру Тетієва Богдану Балагурі 40 гектарів землі за півтора мільйона гривень

Фото з відкритих джерел

Авторка: Софія Афоніна

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.