
18 Вер, 09:00
297
Як підготувати своє житло до зими, щоб зберегти тепло у домівках: практичні поради
Наша країна знову зимуватиме у важких умовах під час війни. Переживши складний опалювальний період минулого року, українців закликають ретельно готуватися до настання холодів. Адже удари росіян по енергетичній інфраструктурі не припиняються. І Київ та область особливо потерпають від таких атак.
«Київщина 24/7» запитала в експертів як правильно підготувати власне житло до опалювального періоду? Що можна зробити, аби зберегти тепло у домівках?
Уряд просить українців заздалегідь потурбуватись про утеплення свого помешкання, підготувати прилади опалення, подбати про альтернативні способи обігріву тощо.
Зокрема, у Міністерстві розвитку громад та територій України підкреслюють, що одним із важливих заходів підготовки є проведення побутової термомодернізації власниками квартир та індивідуальних будинків. Саме первинні заходи дозволять зменшити втрати теплової енергії та створити оптимальний мікроклімат в оселях.
У міністерстві дали перелік рекомендацій як підготувати квартиру до опалювального сезону:
Збереження тепла в оселі
Оскільки цього року температура повітря у квартирах не підніметься вище +18°С, вам необхідно зробити усе, щоби тепло «не втікало» з оселі. Саме тому проведіть профілактику металопластикових вікон, утепліть балкон, двері та всі вікна у квартирі.
Зауважимо, що утеплювати балкон потрібно вже зараз, адже це процес доволі трудомісткий.
Що стосується утеплення пластикових вікон, то спочатку їх необхідно ретельно вимити. Це забезпечить якісну теплоізоляцію. Утеплювати такі вікна варто теплоощадною плівкою та ущільнювачами.
Якщо у вас у квартирі дерев’яні вікна, їх теж потрібно помити та заклеїти усі щілини гумовими ущільнювачами, парафіном, герметиком або ватою, поролоном чи змоченим у воді туалетним папером.
Перевірте обладнання
Викличте фахівця для перевірки розеток, проводки та електроприладів. Якщо у вас індивідуальне опалення, проведіть технічне обслуговування котла.
Підготуйте додаткові джерела тепла
Перевірте стан теплої підлоги, обігрівачів, кондиціонера. Проведіть технічне обслуговування кондиціонера та дізнайтесь, чи може він обігрівати та при яких температурах.
Визначте одну кімнату для обігріву на випадок надзвичайної ситуації
Також варто виділити одну кімнату у квартирі, де будете обігріватися у разі надзвичайних ситуацій. Зберігайте предмети, які допоможуть певний час обходитися без електропостачання: свічки, батарейки, павербанки, акумулятори, термоси.
Подбайте разом із сусідами про утеплення під’їзду та будинку
Прослідкуйте за збереженням тепла у під’їздах, підвалах та горищах. Трубопроводи мають бути утеплені. Всі вікна мають щільно зачинятися.
Зменшити тепловтрати допоможе та ущільнення дверей. Ідеально – разом з сусідами поставити другі двері в загальному коридорі, щоб холодне повітря до вас не заходило з зон загального користування. Цей варіант авторка статті випробувала на практиці – дійсно в оселі стало набагато тепліше, а у загальному коридорі тепер комфортніше перечікувати повітряні тривоги.
Якщо маєте можливість, проведіть утеплення фасадів квартири. Нині для цього використовують мінеральну вату, пінополістирол та інші будівельні матеріали для теплоізоляції. Саме вони забезпечують надійну теплову ізоляцію стін.
Важливо: ніколи не утеплюйте приміщення зсередини, щоб запобігти утворенню вологи та грибків. Утеплювати свої домівки потрібно лише зовні.
Перевірте свої батареї, щоб зекономити на платіжках
Під час підготовки квартир до опалювального сезону фахівці компанії HERZ, яка є виробником обладнання для опалення та водопостачання, радять перевірити та доукомплектувати свої радіатори (батареї – від ред.) термостатичними регуляторами. А також виконати перед початком опалювального сезону наступні 4 кроки:
1. Випустіть повітря з системи: якщо є централізоване опалення, перед початком сезону потрібно випустити повітря з радіаторів (це можна зробити за допомогою спеціального клапана, у народі відомого як «кран Маєвського»). Адже повітряні пробки знижують ефективність обігріву. У результаті окремі опалювальні прилади або їх частина можуть прогріватися нерівномірно чи взагалі не прогріватися (зауважте, що присутність повітря в системі, зазвичай, супроводжується дратівливими, гучними звуками).
У старих будинках для видалення повітря з опалювальних приладів часто використовують ручні або автоматичні розповітрювачі на верхніх рівнях стояків системи опалення.
«У новобудовах зазвичай в радіаторах вже встановлені крани Маєвського. Вони вбудовані з протилежної сторони від точки підключення приладу в верхній його частині. Процес видалення повітря з опалювальних приладів не складний і не потребує спеціальних засобів і професійних навичок. Достатньо відкрити кран Маєвського і почекати, поки з системи вийде повітря. Це відбувається з характерним шиплячим звуком. Після того, як з крана потече вода, його необхідно перекрити. Дану процедуру необхідно провести з усіма опалювальними приладами в системі», – пояснює Степан Вачко, інженер компанії HERZ.
2. Почистіть радіатори: якщо радіатори брудні, їхня тепловіддача знижується. Очищення від пилу та бруду допоможе краще розподіляти тепло. Також проведіть візуальний огляд батарей на предмет відколів та інших фізичних ушкоджень. А для очищення радіаторів зсередини, краще скористатися послугами відповідних фахівців.
3. Встановіть термостати: регулюйте температуру в кожній кімнаті окремо. Оскільки сучасні термостати дозволяють автоматично регулювати температуру в різних кімнатах, це допомагає уникнути зайвих витрат на опалення непотрібних приміщень.
Зверніть увагу на програмовані термостати: ви можете запрограмувати різні режими обігріву на день і ніч, що також буде економити ваш бюджет.
4. Не закривайте термостати та радіатори шторами, меблями чи іншими предметами. Це порушить правильний теплообмін, відповідно у приміщеннях буде прохолодніше. Закритий шторою термостат не зможе точно регулювати температуру, це збільшить споживання теплової енергії та витрати на опалення.
Отже, нині в українському уряді підкреслюють, що до нового опалювального сезону зараз повинні готуватись всі разом: державна влада, місцева влада та кожен громадянин. Тому, киянам та мешканцям області, щоб не замерзнути взимку, потрібно потурбуватися про готовність своїх осель до низьких температур вже зараз.
Авторка: Наталя Толуб
Фото: Фріпік
Читайте також: «Захід нам допоможе»: чи вистачить коштів на витрати в українському бюджеті?
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: