PR-публікація
Ревматизм

26 Чер, 13:31

152

Як розпізнати та лікувати ревматизм?

Ревматизм — запальне системне захворювання, яке вражає сполучну тканину серцево-судинної системи. Патологія супроводжується гострою хронічною лихоманкою, ревматичною хворобою серця та серцевою недостатністю. Для ефективного виявлення та початку лікування хвороби необхідно розуміти її симптоми. Це допоможе своєчасно звернутись до лікаря та розпочати лікувальний процес.  Лікувальний процес включає медикаментозну терапію, фізіотерапевтичні процедури, а також ЛФК для відновлення функціональності уражених суглобів. Медикаментозна терапія включає приймання глюкокортикостероїдів та протимікробних препаратів. Один із таких засобів — це Диклоберл. Його ефективність базується на знеболювальній та протизапальній дії диклофенаку натрію. Препарат доступний в капсулах, супозиторіях (ректальних свічках), а також ампулах для приготування ін’єкційного розчину.

Симптоми розвитку ревматизму

Ревматизм стає реакцією організму на перенесену інфекційну хворобу. Через декілька тижнів після цього спостерігається підвищення температури тіла, пітливість. Однак типовими симптомами вважаються міокардит та поліартрит, які супроводжуються наступними ознаками:

  1. часте та неритмічне биття серця;
  2. зниження артеріального тиску;
  3. сильні болі в області серця;
  4. набрякання кінцівок;
  5. припухлість та хворобливість ліктьових, колінних, гомілковостопних та інших великих суглобів.

Больові відчуття в суглобах заважають нормально рухатись. Також можуть з’являтись висипи на обличчі, кінцівках, плечах, шиї, інших частинах тіла. Симптоми мають гострий характер, при відсутності адекватного лікування їхня інтенсивність підсилюється. Тому важливо не займатись самолікуванням, а звернутись за допомогою до клініки.

Лікування ревматизму

Перед тим як лікувати ревматизм потрібно провести комплексну діагностику, яка включає аналіз на антитіла стрептокока, ревмопроби, біохімічний аналіз крові, рентгенографію, УЗД серця та ЕКГ. Імунологічне дослідження крові допоможе виявити збудника та підібрати оптимальний терапевтичний план. Лікування ревматизму має індивідуальний характер, адже багато в чому залежить від стадії розвитку хвороби, уражених суглобів, стану серцево-судинної системи та інших факторів. Рекомендується доповнити медикаментозну терапію санітарно-курортним лікуванням, що сприятиме кращому відновленню організму. Покупка медикаментів має відбуватись тільки після звернення до лікаря та отримання від нього настанов щодо рекомендованих засобів терапії. Не варто самостійно призначати собі різні ліки.

Читайте також: «Пакунок малюка» оновили: що можуть отримати батьки у 2024 році

Фото: з відкритих джерел.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.