
13 Тра, 16:56
743
Як відбувається процес фіксації збитків від дій окупантів: надані роз’яснення влади
В одній із своїх промов Президент України Володимир Зеленський наголосив на тому, що держава має компенсувати кожен метр втраченої нерухомості. Звичайно, процедура відшкодування за зруйноване окупантами житло не може бути надшвидкою. Поки що запущений механізм подачі заявок. Наприкінці березня Кабінет Міністрів ухвалив постанову щодо можливості фіксації факту пошкоджень майна в режимі онлайн.
Але у жителів Київщини виникає багато питань: як все ж таки відбуватиметься процес фіксації збитків, завданих російською армією? Зокрема, подробиці процедури цікавлять представників Гостомельської громади. «Київщина 24/7» спробувала розібратися у ситуації.
Процес фіксації
Депутатка селищної ради Гостомеля Оксана Щербакова розповіла тонкощі процедури. За її словами, спочатку треба зафіксувати руйнування у додатку «Дія», а потім звернутись до ЦНАПу Нацполіції та передати туди всю інформацію про руйнування. Якщо є пошкодження від пожежі, то варто звернутись до відділення ДСНС.
Важливо не нехтувати зверненням до ЦНАПу, адже саме звідти будуть братись дані для обстеження руйнування комісією територіальної громади.
«Щодо комісії. Формується, готуються документи. Будемо сподіватись,що невдовзі запрацює», — пояснює Оксана Щербакова ситуацію саме у Гостомелі.
Які перспективи виплати компенсацій?
Проєкт Закону про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації наразі знаходиться на розгляді у Верховній Раді. Згідно з законопроектом 7198, держава планує надавати громадянам України, які втратили житлову нерухомість, або їх нерухомість зазнала руйнувань, починаючи з періоду від 24 лютого, компенсації у одній з трьох форм.
- Компенсація може бути грошовою і виплачуватись на спеціальний рахунок постраждалої особи. Його варто буде відкрити в порядку, визначеному НБУ.
- Також може бути заплановане фінансування будівництва нового об’єкта нерухомого майна. Його площа та тип мають бути рівноцінним втраченому (наприклад, якщо був зруйнований приватний будинок площею 50 квадратних метрів — збудують саме такий).
- Третя форма, передбачена законопроектом 7198, — це фінансування відновлення пошкодження спільного майна багатоквартирного будинку.
«При цьому компенсація визначатиметься щодо кожного об’єкта нерухомого майна окремо. Розмір грошової компенсації визначатиметься за результатами оцінки вартості відновлення, методику проведення якої після прийняття законопроекту 7198 встановить Кабмін (поки що її немає). Граничний розмір компенсації не може перевищувати вартості 1️50 м кв. за один об’єкт нерухомого майна. Якщо постраждалий отримуватиме компенсацію у вигляді нового об’єкта нерухомості, він не матиме права відчужувати такий об’єкт нерухомого майна протягом 3 років з дня державної реєстрації права власності на нього», — поділилися інформацією народна депутатка 96 виборчого округу Ольга Василевська-Смаглюк.
Наразі незрозуміло, коли буде повністю запущений процес відшкодування збитків жертвам російської окупації. Але ми уважно спостерігаємо за ситуацією і будемо чекати на зміни.
Фото: pexels.com
Поділитися новиною: