26 Кві, 10:07

1341

Як живуть зоопарки Київщини в умовах війни

На період війни зоопарки Київщини зачинили свої двері для відвідувачів. Гучні звуки вибухів, дефіцит корму, а часом і потрапляння снарядів у вольєри — все це вплинуло на життя мешканців київських зоопарків. Ми зібрали для вас історії зоопарків нашої області: Київський зоопарк, «XII місяців», «Animal Park», Притулок для диких тварин і екопарк Ясногородки.

Київський зоопарк

У Київському зоопарку вирує активне життя навіть у військовий період. Зараз він зачинений для відвідувачів, але догляд за тваринами не припинявся ні на день. Більш того, кількість мешканців стрімко зросла. У зоопарку знайшли прихисток 140 черепах і папужок, власники яких виїхали з міста. Також народилися козенята і лемурчик Байрактар, який вже став зіркою соцмереж. Він з’явився на світ слабким і не міг триматися за маму. Тому лемура вигодовували працівники зоопарку, і він вже активно грається та стрімко набирає вагу.

Ще одна нова мешканка — тигриця Даліла. Вона прибула з Харківщини і зараз знаходиться на карантині в окремому вольєрі.

Також нещодавно на території зоопарку почали будувати теплицю, щоб самостійно вирощувати зелень.

За словами прессекретар Київського зоопарку Богдан Скульського, був створений двотижневий стратегічний запас харчів. Також заклад неодноразово отримував і отримує допомогу у вигляді сухих кормів, овочів, фруктів, зелені і фінансових благодійних внесків.

«Тварини звикли до вибухів» – зазначає Богдан Скульський. Проте перший час слону Хорсу довелося давати заспокійливі препарати, а пелікани через вибухи роздушили кладку яєць і повернулися до водоймів без потомства.

Зоопарк «XII місяців»

Інший зоопарк Київщини під назвою XII місяців, що знаходиться у с.Демидів Вишгородського району, був під окупацією місяць. 1 квітня парк звільнили, але для відвідувачів він все ще закритий. Директор Михайло Пінчук повідомляє, що через стрес декілька мавп розбилися об стінки вольєрів, а приматів працівники вивезли на захід України. Зоопарк сподівається на допомогу іноземних клієнтів, оскільки спеціалізований корм майже закінчився, а через відсутність клієнтів фінансових надходжень немає. Також XII місяців запрошує до співпраці доглядачів тварин та власників ресторанного бізнесу.

Тварини не агресивні, але все ще налякані. Проте нове життя народжується: за період війни з’явилися на світ поросята, телятко і маленька зебра.

Зоопарк «Animal Park»

На ВДНГ у Києві є ще один невеличкий зоопарк — Animal Park. Наразі він теж зачинений, але його мешканці нагодовані, спокійні та перебувають під наглядом. Жителі Києва під час евакуації могли залишити в Animal Park деяких своїх тварин. Під час війни тут народилися козенята. До фінансової допомоги зоопарку долучився відомий кухар Євген Клопотенко. Окрім цього, директор зоопарку просить підтримати вихованців та купувати квитки онлайн, або приносити овочі, фрукти та зернові.

Реабілітаційний центр «Притулок для диких тварин»

У селі Чубинське Бориспільського району знаходиться Притулок для диких тварин. Це не зоопарк, а реабілітаційний центр. Там перебувають тварини, які постраждали внаслідок жорстокого поводження людей чи нещасних випадків. Тварин лікують та, якщо є така можливість, повертають у природні умови проживання. Частина пацієнтів, які не були повернутими у природу, залишаються жити у притулку. В центрі опікуються тиграми, левами, рисями, лисицями, оленями, вовками, єнотами, альпаками, пеліканами, їжаками та багатьма іншими видами.

Ще на початку війни великих кішок евакуювали у Польщу, а у квітні вдалося передати у безпечне місце борсука, вовка та 6 лисиць.

Весь час Притулок активно допомагав постраждалому у Ясногородці екопарку.

Сімейний екопарк Ясногородка

Екопарк, який розміщується неподалік Макарова Київської області, потрапив під ворожий обстріл 26 березня. Багато тварин загинуло від прямого попадання, пташині вольєри згоріли повністю.

Через те, що деякі вольєри були зруйновані, територію ферми покинули олені, лані, єноти, павичі та страуси, але вони поступово повернулися назад.  Під час бойових дій Притулок для диких тварин допоміг екопарку Ясногородки із доглядом за верблюдами, бізонами і віслюками, а також евакуював левів. 1 травня екопарк влаштовує екскурсію, де покаже і розкаже все, що трапилося за цей час.

Зараз всі зоопарки без винятку потребують фінансової допомоги.

Долучитися до збору коштів можна за посиланням або на офіційних сторінках зоопарків.