В це число входять майже 2000 танків, 234 літаки та 15 кораблів.
Найболючішим для нападника став перший тиждень агресії – тоді Україна знищила техніку ворога на $2,2 млрд.
Найдорожчою втратою російської армії став флагман Чорноморського флоту з потужним озброєнням – ракетний крейсер «Москва» вартістю $750 млн. 13 квітня українські ракети «Нептун» завдали ударів по «Москві» внаслідок чого він пішов на дно.
До затоплення «Москви» найдорожчою втратою росіян був великий десантний літак Іл-76 за $86 млн, який сили ППО збили наприкінці лютого у небі над Васильковом на Київщині.
Третім за вартістю став великий десантний корабель «Саратов» за $75 млн. Українська армія завдала ударів по кораблю, коли він перебував у порту окупованого Бердянська – доправляв туди воєнну техніку.
Також на острові Зміїний та у навколишніх водах Україна знищила російську техніку та судна на $165 млн. Серед них – вісім зенітних комплексів типів «Тор», «Панцир» і «Стріла» загальною вартістю понад $100 млн.
Вибухи на військовому аеродромі Саки в Криму 9 серпня одномоментно знищили дев’ять військових літаків РФ. Це стало найбільшою втратою авіації рф протягом дня не лише за час війни в Україні, а й загалом з часів Другої світової.
Серед знищеної авіатехніки – винищувачі Су-30СМ та розвідники Су-24МР орієнтовно на $230 млн. На аеродромі також перебував великий десантний літак Іл-76, але, ймовірно, він встиг відлетіти до початку вибухів.
Росія назвала офіційною причиною пожежі недбальство співробітників аеродрому. ЗМІ вважають, що, найімовірніше, вибухи стали результатом української диверсії. Київ офіційно не підтверджував свою причетність.
Загалом Росія втратила 234 літаки на $5,3 млрд – це стало найвагомішою частиною (32,1%) у загальних втратах.
Forbes не включав в оцінку втрат вартість ракет, що їх Росія випустила по Україні, або які було збито. Їхню точну кількість підрахувати складно. Адже лише за перші два місяці війни росія застосувала приблизно 1300 ракет. Їхню вартість Forbes оцінив у $7,5 млрд.
Одразу після вторгнення Кремль активно використовував дорожчі та більш точні ракети типу «Калібр» і ракетні комплекси «Іскандер». Але вже в середині літа почав переходити до старих зразків. ТРЦ «Амстор» у Кременчуці, житловий будинок та базу відпочинку в Сергіївці було знищено за допомогою радянської ракети Х-22. Вони настільки неточні, що у разі їхнього використання уникнути жертв серед мирних мешканців практично неможливо.
Величезний рівень втрат російської армії протягом перших пʼяти тижнів показує, що відступ з-під Києва, Чернігова та загалом з північного напрямку був не «перегрупуванням» чи «жестом доброї волі», а безальтернативним варіантом, щоб уникнути розгрому.
Вартість знищеної техніки зменшуються з часом через виснаження російської армії та скорочення ділянок фронту, де ведеться наступ.
Фото: Генштаб
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.