
5 Тра, 20:33
242
Забудову охоронної зони скасовано: Музей видатних діячів української культури в Києві залишився під захистом держави
Офіс Генерального прокурора запобіг незаконній забудові охоронних зон Музею видатних діячів української культури в Києві. Про це повідомили в пресслужбі Офісу Генерального прокурора.
Як зазначили в Офісі Генерального прокурора, завдяки втручанню прокурорів вдалося зупинити спроби приватного підприємства отримати дозвіл на земляні роботи в охоронній зоні музею для будівництва офісно-житлового комплексу з паркінгом.
Одна з приватних компаній подала позов до Міністерства культури та інформаційної політики з вимогою дозволити проведення будівельних робіт у захисній зоні музею. Свій намір вони аргументували нібито автоматичним погодженням проєктної документації — за принципом так званої мовчазної згоди. Заплановане будівництво передбачало зведення масштабного комплексу з житловими, офісними та готельними приміщеннями, а також підземним паркінгом.
Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову. Той оскаржив рішення, однак Шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив законність дій державних органів та правомірність позиції прокурора.
«Музей, де проживали такі видатні українці, як Леся Українка, Микола Лисенко, Панас Саксаганський і Михайло Старицький, є культурною спадщиною і важливою частиною історії Києва. Він і сьогодні залишається центром наукової та мистецької діяльності, відомим як «Український Парнас». Забудова поблизу музею створювала б загрозу для цих цінних об’єктів, що важливо для збереження культурної спадщини», — йдеться в повідомленні.
Музей лишається під державною охороною — на благо історії, культури та майбутніх поколінь українців.
Читайте також: У Білій Церкві ввечері загорівся легковик: рятувальники оперативно ліквідували пожежу
Фото: з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: