
23 Бер, 10:00
412
Захист біорізноманіття: на Київщині енергетики ДТЕК встановили платформи для лелек
У 2025 році енергетики ДТЕК Київські регіональні електромережі встановили три захисні платформи для лелек у Броварському та Фастівському районах. Про це повідомили в ДТЕК Київські регіональні електромережі.
Встановлені платформи допоможуть захистити лелечі оселі від сповзання на електричні проводи та зменшити ризик ураження птахів струмом і виникнення аварій на електромережі. Цього року енергетики планують облаштувати 20 гнізд.
«У Київській області є понад 300 заявок на перенесення гнізд, що були зафіксовані під час огляду мереж. Переміщення можливе тільки на опорах ДТЕК Київські регіональні електромережі, де вже є гніздо. Платформи встановлюють там, де птахи обрали місце для оселі, але перш за все енергетики зосереджуються на аварійних ремонтах та відновленні електропостачання після негоди, обстрілів чи технічних збоїв», — зазначив генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі Віталій Шайда.
Процес встановлення «безпечного» житла для лелек на електричній опорі включає кілька етапів:
- Обстеження ліній. Енергетики перевіряють лінії електропередачі, виявляючи пошкодження та місця, де лелеки звили гнізда. Якщо гніздо розташоване занадто близько до проводів або в аварійному стані, його включають у перелік планових робіт. Часто про такі місця повідомляють місцеві мешканці. Після – фахівці встановлюють платформи на найбільш проблемних опорах;
- Виготовлення платформи. Металеву конструкцію зварюють за спеціальним кресленням, щоб вона була міцною та надійно трималася на опорі. Такі платформи почали встановлювати з 2020 року, і на сьогодні вже змонтовано 169 конструкцій в Київській області;
- Встановлення платформи. Спочатку лінію знеструмлюють. Далі електромонтери за допомогою спецтехніки знімають обережно гніздо, встановлюють платформу та повертають гніздо на місце. І тільки після завершення усіх робіт відновлюють електропостачання на лінії.
«Захист гнізд лелек відбувається в межах еколого-просвітницької ініціативи #Лелеченьки, спрямованої на збереження популяції білого лелеки в Україні. Ця ініціатива відповідає принципам ESG і підтримує Ціль сталого розвитку Глобального договору ООН №15 – «Збереження екосистем землі»», — додали в ДТЕК.
Читайте також: На Київщині встановили рекорд із щільності вирощування креветок
Фото: ДТЕК Київські регіональні електромережі
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: