
16 Гру, 13:35
406
Понад два роки жителі Узинської громади намагаються повернути приватизовані пасовища: кажуть, що їх просто вкрали
Жителі Узинської громади Київської області понад два роки намагаються повернути землі, де раніше вони випасали худобу. Багато з селян завдяки здачі молока годували свої родини. Тож коли у червні 2020 року 85 гектарів земель пасовищ приватизувало ТОВ «Острійське», то місцеві жителі вирішили оскаржувати таке рішення, бо вважають його незаконним. Про це повідомили журналістам «Київщини 24/7» місцеві мешканці, які наразі шукають допомоги у розв’язанні проблеми.
Місцеві називають приватизацію 85 га землі ніяк інакше, ніж крадіжка. Тож люди звернулися до правоохоронних органів. І 14 листопада 2022 року до ЄРДР були внесені відомості про кримінальне провадження згідно з ч. 2 ст. 365 – 2 КК України. Причиною відкриття кримінальної справи стала реєстрація права власності державним реєстратором Томилівської сільської ради за ТОВ «Острійське».
Але далі 3 березня 2023 року слідчі Білоцерківського районного управління поліції вирішили відмовити у задоволенні клопотання. Вмотивована така постанова була тим, що не було знайдено об’єктивних даних про порушення. Тобто підстави для порушення кримінальної справи були, а потім раптово стали не об’єктивними.
Відтак жителі села Острійки впевнилися, що у цій справі про приватизацію пасовищ є зацікавлені особи, вочевидь, можновладці або близькі до них люди. Але вирішили звертатися і в інші інстанції. Тож написали заяву до Київської обласної ради.
У відповідь Київська обласна рада надала розпорядження Державному бюро розслідувань, Київській обласній прокуратурі та Головному Управлінні національної поліції у Київській області перевірити факти правопорушень та вжити в результаті відповідних заходів реагування.
Журналісти «Київщини 24/7» зв’язалися з одним з активістів та місцевим фермером, щоб більш детально розпитати про ситуацію, яка склалася в їхньому селі.
«Нашу землю незаконно приватизувало товариство Остриківське, а якщо розбиратися, то конкретно пан Яровий. Але він зараз захворів, то все на дітей попереписував, в нього ж ще фірма є – «МЖК-Буд» в місті Біла Церква. А тут зараз зять його керує, пан Коломієць. Зараз вони там все перерили та сіють кукурудзу, яку потім продають. А нам скоро не буде навіть де ходити, не те щоб худобу випасати, бо все переорали», — бідкається Микола Іванович.
Як з’ясували журналісти, насправді жителі Острійки зверталися не лише в поліцію та Київську облраду, а й в інші інстанції. Але результату на свою користь так і не добилися.
«Ми вже більше ніж 2 роки боремося за справедливість. Суд пройшов, в територіальну громаду два рази писали, в прокуратуру два рази писали. Нас ще й досі не визнали потерпілими. А зараз нас взагалі до цієї справи не допускають, бо вважають що ми не потерпілі», — розповідає Микола Іванович.
В результаті Київська обласна прокуратура винесла постанову про скасування закриття кримінального провадження. Де чітко вказано про підозру в наданні неправдивої інформації в документах для реєстрації права приватної власності.
«Ми мусимо тепер випасати там, де знайдемо клаптик землі. На своїх власних городах, на берегах, хто де може. Як Яровий прийшов у нас в одній череді було 56 корів, в другій – 36. А зараз в одній череді стало 8 корів, в другій 12 корів. Оце так зменшилося поголів’я. Людей в селі просто оббирають. За молоко нам платять по 5 гривень за 1 літр молока, а в магазині по 50 гривень те молоко. І ще й забрали цю землю. Але ця земля призначена не тільки для випасу, якщо взяти європейський досвід, то сільське господарство пов’язане з мисливським господарством. Тут повинні зайці розводитися, повинні пташечки розводитися і т.д. А в нас все крадеться, все спалюється. Там одні посадки залишились вже, все знищують. Одна людина забирає останнє в інших, одній людині потрібно забрати все. Нам було виділено 103 гектари, то він все собі забрав. А сільський голова вже теж закрив на це все очі. То кому ти будеш жалітися, якщо таке відбувається», — додав Микола Іванович.
Микола Іванович сподівається, що справедливість візьме верх та не збирається опускати руки.
«Якщо буде треба, то і в Євросоюз писатимемо, але не здамося», — жартує фермер.
Читайте також: Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України зібрався у Львові: деталі
Фото: З відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: