
13 Жов, 10:54
230
Знесення 130-річної будівлі та обвал Дегтярівського мосту: за останній місяць у Києві відбулось чимало гучних скандалів
Вересень виявився для Києва, без перебільшення, періодом гучних будівельних скандалів. Про це пише видання Каштан NEWS.
Знесення 130-річної будівлі
8 вересня, у Києві поновили демонтаж 130-річного будинку на вулиці, Рейтарській, 37. Це будинок київського повітового земства, який звели у 1913 році.
У травні 2023 року будівельна компанія НЕСТ почала зносити 130-річний флігель під виглядом реставрації, але спробу руйнування пам’ятки на той момент зупинили.
У вересні роботи продовжили попри відкрите кримінальне провадження.
У скандал втрутилося Міністерство культури та інформаційної політики України, яке особисто звернулося до забудовника з вимогою негайно припинити будь-які роботи навколо будівлі земської управи.
Оренда Галерного острова
6 вересня Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) почав судитися із забудовниками та Київрадою за захист Галерного острова.
КЕКЦ просив суд скасувати рішення Київради від 2007 р. та 2008 р., коли Черновецький передав острів під забудову.
Суд ухвалив справедливе рішення — на користь столичної громади. Як результат, Галерний острів, земля якого коштує понад півтора мільярда гривень, вдалося відстояти.
Водночас громадськість дізналася про цікаві факти. З’ясовується, ще 2008 року суд визнав законним укладений договір оренди земельних ділянок на острові між приватною структурою та Київською міською радою для рекреаційних цілей та обслуговування майна, яке на ньому розташовано. Водночас право оренди за комерційною установою не виникло, оскільки не було зареєстровано протягом тривалого часу.
Відновлення будівництва на території Олександрівської лікарні
15 вересня біля Олександрівської лікарні відновили незаконне будівництво ЖК, незважаючи на відсутність відповідних дозвільних документів.
Навколо Олександрівської лікарні встановлена комплексна охоронна, тому і діє заборона на будівництво. Крім того, існує загроза руйнування дев’ятого корпусу НМУ імені Богомольця, який є пам’яткою архітектури місцевого значення.
Дозвіл на будівельні роботи був скасований ще у 2019 році. Тоді в якості головного аргументу для заборони зняття земельних шарів наводили інформацію про наявність у тих місцях старих захоронень із небезпечними інфекційними захворюваннями.

Обвал мосту на будівництві Дегтярівського шляхопроводу
30 вересня під час ремонтних робіт впали кілька прольотів Дегтярівського мосту, що на вулиці Олександра Довженка.
Одразу після інциденту, внаслідок якого, на щастя, не було потерпілих, мерія заявила, що подальшу фінансову відповідальність за відновлення конструкцій несе виключно підрядник.
Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою, що спричинило тяжкі наслідки.
За інформацією правоохоронців, дії службових осіб підрядної організації ТОВ «Ростдорстрой», що займалась реконструкцією мосту, перевіряють в межах ще одного кримінального провадження. Його було розпочато ще два роки тому за фактом заволодіння бюджетними коштами, виділеними на проведення капітального ремонту доріг та шляхопроводів у Києві, шляхом завищення вартості виробів, проведення неякісних робіт та постачання неякісних матеріалів.
Читайте також: В Ірпені триває відновлення ДЮСШ та розширення гімназії «Освіта»: міський голова розповів про перебіг робіт
Фото з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: