
23 Січ, 17:00
921
Звинувачення у відповідь: ексдепутат Київоблради Січевий відповів на закиди мера Фастова про дискредитацію органів влади України на міжнародній арені
У Фастові розгорнувся скандал довкола неформальної «група Дубінського», яка начебто займається дискредитацією авторитету органів влади України на міжнародній арені. І мета цього – ускладнити вступ держави до Європейського Союзу та припинення фінансування відбудови України. Про це у своєму зверненні заявив Фастівський міський голова Михайло Нетяжук.
Ба більше, очільник міста виділив ексдепутата Київської обласної ради Дениса Січевого, який часто відвідував Фастів як голова комісії КОР з перевірки стану укриттів цивільного захисту. Михайло Нетяжук стверджує, що обласний депутат Січевий працював помічником-консультантом народного депутата України Дубінського та неформально представляв його інтереси в Київській обласній раді. Міський голова впевнений, що саме через цей зв’язок з Дубінським «Слуги Народу» відкликали Січевого з крісла депутата.
Вчора «Київщина 24/7» публікувала деталі цих звинувачень. А тепер сам ексдепутат КОР відреагував на закиди й стверджує, що ситуація діаметрально протилежна і саме міський голова Фастова Михайло Нетяжук має відбиватися від звинувачень, бо ж не виконує своїх обов’язків.
Журналісти «Київщини 24/7» поспілкувалися з Денисом Валерійовичем Січевим щодо скандалу, який розгорнувся у Фастівській міській раді.
— Денисе Валерійовичу, чому нині лунають ці закиди у Ваш бік? Вас було позбавлено мандата в КОР, але чому саме зараз Фастівський голова почав сипати звинуваченнями?
— Це важко назвати звинуваченнями. Скоріш це нагадує спробу приховати власні «чорні сторони» роботи та перекласти відповідальність на інших осіб.
Цілком очевидно, що звинувачення в мій бік – це помста за викриті факти провальної роботи з будівництва та облаштування укриттів у Фастівській громаді. Я неодноразово повідомляв, що моє переслідування напряму пов’язане саме з цим. Ось вам реальний приклад від мера Фастова.
Михайло Нетяжук з початку повномасштабної війни практично не виділяв кошти на будівництво укриттів. Йому легше було назвати найпростіші укриття житлових будинків «братськими могилами», чим займатися розробкою проєктних документів та їх облаштуванням. На всі мої зауваження та претензії я чув від мера лише одне: «Відсутні кошти».
Погодьтеся, на фоні війни вкрай цинічно виглядає відсутність фінансування захисних споруд, а значить ігнорування безпеки мешканців міста.
— Уточніть, про які саме проблемні укриття Ви говорите? Який їхній стан?
— Гаразд. Тож, почнімо з протирадіаційного укриття (далі – ПРУ) на вокзальній площі в жахливому антисанітарному стані (наркомани, безхатьки всередині) та знаходиться без світла. Відповідь у мера одна: ПРУ знаходиться на балансі Укрзалізниці. Зацікавленості розв’язувати проблему – нуль.
Укриття першої школи (знаходиться в приміщенні дитячого садочку), під час перевірки не мало вентиляції, а стіни були вологі. Ще восени 2023 року мешканці Фастова скаржились на якість робіт саме цього укриття: виконувались з порушенням термінів, відбувалось фарбування по вологих стінах, наявність цвілі, не залита підлога, шкідливе повітря, та інше. Підсумуємо, що на той момент (вересень) було лише «пофарбоване» сире підвальне приміщення за сотні тисяч гривень. Михайло Володимирович в цьому не побачив нічого критичного. Цілком ймовірно, що подібні ремонти могли мати «роздуті» бюджети та низьку якість робіт.
В школі №4, під час інспектування, укриття взагалі було відсутнє, тому діти під час тривоги вимушені переховуватися в сусідній школі.
У школі № 5 Фастова – аналогічна ситуація.
Дитячий дошкільний навчальний заклад № 6 «Казка» мав бліндаж та сховище, стан яких не відповідав безпечним умовам для перебування там дітей. На території закладу розміщувалась недобудова (укриття), яка складалась з великої відкритої ями, біля дитячого майданчику. Те що навколо бігають діти міську владу зовсім не хвилює.
Зазначу, що пан Нетяжук, при існуванні декількох державних програм (в тому числі відновлення) до Київської обласної військової адміністрації, не надав жодного проєкту та експертного звіту по укриттях, які планував будувати в майбутньому (станом на вересень 2023 року). Проєктні документи дають можливість здійснити співфінансування таких об’єктів через обласну програму. Це яскравий приклад відношення очільника міста до своїх мешканців.
— Ви у складі комісії Київоблради обʼїздили десятки укриттів міста Фастів. Чи достатньо у Фастові укриттів, аби люди за потребою могли сховатися під час ракетної атаки, чи їх критично не вистачає?
— Укриттів критично не вистачає, а ті, що нам намагаються видати за укриття (бліндажі на 50 місць, колишні овочесховища) навіть не варто обговорювати. Поточні та капітальні ремонти вже наявних укриттів ніколи не були пріоритетним питанням для Нетяжука. Меру повинно бути соромно за місто перед його мешканцями. Оскільки за два роки повномасштабної війни, він так і не спромігся створити умови для безпечного перебування людей. Школи та садочки досі мають потребу в якісних укриттях.
— Ви згадали у своєму пості-відповіді про стихійне сміттєзвалище, яке виникло на околицях Фастова. Яка зараз ситуація з цим?
— Фастівчани повідомляли, що навулиці Дорогинськау Фастові виникло стихійне сміттєзвалище. Туди просто вивозили та скидали сміття. Після мого звернення до міської ради та оприлюднення ситуації в ЗМІ, сміття почали прибирати, але проблема остаточно не була вирішена. Нетяжук письмово обіцяв всі наслідки ліквідувати.
Можна припустити, що очільник міста не дуже переймається екологією свого міста. Хотів би пригадати про аварійний стан греблі річки Унава у місті Фастів. У грудні 2022 року виконавчий комітет Фастівської міської ради замовив послугу з оцінки технічного стану греблі та гідротехнічної споруди річищного ставу р. Унава м. Фастів за 250 000 гривень. Тоді я, з метою контролю, звернувся до Нетяжука, але надана відповідь мене, м’яко кажучи, здивувала: «При вивченні підводної частини встановлено, що щитові затвори потребують негайного проведення ремонтних робіт, дерев’яні бруски прогнили і їх потрібно замінити на гумові манжети». Споруда знаходиться в аварійному стані!
У лютому 2023 році профінансовано лише частину робіт з оцінки технічного стану на суму 100 457 гривень. Але «негайне проведення ремонтних робіт» так і залишилось в мріях мешканців громади, усунення виявлених недоліків – не відбувається.
— Ви звернулися до ГУ Національної поліції Київської області, де вже відкрито декілька кримінальних проваджень і вивчається діяльність Михайла Нетяжук. Про які саме кримінальні провадження ви говорите? На якому етапі розгляд ваших звернень?
— Дійсно, я за наслідками інспектуванняукриттів тимчасовою комісією Київоблради, направив до Нацполіції звернення щодо перевірки витрати бюджетних коштів під час ремонту сховища вже згаданого Фастівського ліцею №1. Слідче управління Нацполіції Київської області використає дану інформацію у кримінальному провадженні про «Службову недбалість».
— Які ще існують проблеми у Фастівській громаді, які Ви не згадали?
— Проблем багато, про що говорять самі мешканці Фастова в різних групах та безпосередньо на сторінці мера у коментарях. Починати можна зі стану доріг та якості їх ремонту, а закінчувати забрудненням екології. Чого тільки варта історія про мийку самообслуговування по вул. Лугова, яка забруднює річку міста.
Мийка повинна мати замкнутий цикл, але була підключена до каналізаційної помпової станції (КНС) №7 міста Фастова. Вона під час локдауну залишилась без електроенергії та скидала нечистоти в річку, яка знаходиться біля мийки на відстані 70 метрів. У ЗМІ повідомляли, що у результаті цього загинуло щонайменше 30 тонн риби, але реальні наслідки екологічної катастрофи ніхто не уявляє. До мийки має відношення родина першого заступника мера Фастова – Олена Зикова, яка є соратником Михайла Володимировича. Зауважу, ці факти я також передав до ГУ Нацполіції Київської області.
Читайте також: «Секрети» декларації голови Борщагівської ОТГ Олеся Кудрика: як невелике село під Києвом перетворилося на спальний район для еліти?
Фото: Київщина 24/7
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: