Ексклюзив
Підготовка до зими

4 Сер, 11:00

300

Зима вже близько: як проходить підготовка до найскладнішого для українців осінньо-зимового періоду у Вишгородському районі?

Здавалося б, найскладнішу зиму Україна пережила минулого року, проте майбутня зима обіцяє бути не легшою. Наразі стає очевидним, що тактика у росіян не зміниться — вони й надалі завдаватимуть ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури. Саме тому підготовка до зими 2023-2024 має бути більш ретельною.

Керівники громад вже зараз готують плани заходів, які дозволять забезпечити стабільність опалювального сезону та належне функціонування об’єктів житлово-комунального господарства. Про те, як проходить підготовка до опалюваного сезону у Вишгородському районі, «Київщині 24/7» розповів голова районної державної адміністрації Олексій Данчин.

Які роботи з підготовки до осінньо-зимового періоду проводяться зараз у громадах Вишгородського району?

Підготовка господарського комплексу та об’єктів соціально-культурного призначення до опалювального сезону відбувається у плановому режимі. Наразі громади Вишгородського району готові до зими на 70%.

У районі тривають роботи з підготовки 8 газових котелень та однієї твердопаливної, проводиться запланована перевірка контрольно-вимірювальних засобів та приладів обліку газу, тривають роботи з прочищення твердопаливних котлів та димових труб.

У Славутицькій громаді провели часткову заміну електромереж, а також повністю завершили монтаж насосного обладнання на каналізаційній насосній станції.

У Поліській громаді завершили роботи з реконструкції твердопаливного котла в селі Мар’янівка, а у селищі Красятичі триває реконструкція котельні.

У Димерській громаді ведуться роботи з підготовки систем централізованого опалення 37 багатоквартирних будинків.

Також в усіх громадах Вишгородського району триває підготовка об’єктів водопровідного господарства (свердловин, очисних споруд).

Чи забезпечений Вишгородський район достатньою кількістю генераторів?

Вишгородський район забезпечений достатньою кількістю генераторів ще з минулої зими. Як відомо, Вишгород знаходився під окупацією, тому ще під час відбудови робилося все необхідне, аби повністю відновити район, у тому числі й генератори.

Вишгородська громада повністю забезпечена генераторами електричної енергії. Для Славутицької громади планується придбати 3 генератори. Пірнівська громада наразі має 16 генераторів, проте необхідно придбати ще 2. Також планується придбати 400 літрів пального для цих генераторів.

Для Іванківської громади вже закупили 9 генераторів, для Поліської та Димерської — 6. Також для Поліської громади створили належний запас палива — 3 тони.

Чи забезпечені модульні містечка Вишгородського району всім необхідним для того, аби люди пережили зиму в теплі?

У Вишгородському районі наразі функціонує 3 модульні містечка: у Димерській та Іванківській (селищі Іванків та селі Кухарі) громадах. Вони були встановлені за допомоги Польщі і забезпечені усім необхідним для тимчасового проживання людей, які втратили житло внаслідок бойових дій, у тому числі й генераторами.

Як міжнародні партнери допомагають у відновленні Вишгородського району?

Зараз діє програма Міжнародного Фонду Global Empowerment Mission (GEM) і Фонду Говарда Г. Баффетта (HGBF) із заміни вікон у пошкоджених внаслідок російської агресії будинках. У планах замінити вікна в усіх пошкоджених будинках. Мова йде як про приватні будинки, так і про низку закладів освіти.

Також допомогу надає уряд Японії. Бюджетна підтримка країни дозволяє профінансувати пріоритетні напрямки, зокрема відбудову Вишгородського району.

Нагадаємо, нещодавно на засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд виділив кошти на відновлення енергетики до опалювального сезону. Також Шмигаль зауважив, що з травня в Україні працює створений Урядом штаб з підготовки до опалювального сезону.

Фото з відкритих джерел

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.