
1 Тра, 10:18
157
На Київщині понад 8,6 тис. людей опановують робітничі професії в закладах професійної освіти
У Київській області понад 8,6 тис. людей опановують робітничі професії в закладах професійної освіти. Для підприємств протягом минулого року підготували понад 5,2 тис. робітників, з них 30% — коштом підприємств та міжнародних організацій, 70% — за регіональним замовленням. Про це повідомила заступниця голови Київської обласної державної адміністрації Жанна Осипенко.
Наразі готується регіональне замовлення на цей рік. В пріоритеті ті професії, що потрібні для відбудови та бізнесу області. Щоб задовольнити потреби модернізують підготовку кадрів у закладах.
«Акцентуємось на короткотермінових програмах підготовки, здобутті окремих професійних кваліфікацій, підготовці кадрів безпосередньо на виробництві. Елементи дуальної форми підготовки у 5 закладах. В цьому році перелік буде розширений. Окрім того, розпочали підготовку за скороченими термінами навчання», — сказала Осипенко.
Вона зазначила, що також на базі шести закладів облаштовано сучасні освітні простори — центри ветеранського розвитку, де можуть навчатися ветерани, їхні родичі, переселенці та все доросле населення.
Для підвищення якості освіти та впровадження сучасних стандартів підготовки в регіоні створюють нові лабораторії, майстерні, навчально-практичні центри. Зараз функціонує 28 таких центрів, з них 4 — будівельного спрямування, 11 — промислового виробництва (електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, автомобільний транспорт тощо).
«Нещодавно розпочав роботу новий центр легкої промисловості у Переяславському професійному коледжі. Працюючи на обладнанні цього центру можна отримати універсальні навички для роботи за різними напрямами швейного виробництва. Завершується створення центру автомобільного спрямування на базі Бориспільського професійного коледжу», — поінформувала Осипенко.
Також вона зауважила, що у 2025 році заплановано створити 10 нових навчально-практичних центрів не лише у профтехах, а й в коледжах. Одним з основних принципів роботи закладу професійної освіти є тісна співпраця з бізнесом і роботодавцями.
«Активно працюємо над тим, щоб максимально швидко адаптувати підготовку фахівців під потреби підприємств. Маємо гарні приклади співпраці з роботодавцями закладів професійної освіти Сквири, Білої Церкви, Броварів, Борисполя, Українки, Таращі», — сказала Осипенко.
10 закладів професійної освіти Київщини брали участь у різних міжнародних проєктах за фінансової підтримки урядів Бельгії, Кореї, Німеччини, Японії, Швейцарії тощо. За підтримки Програми розвитку ООН в Професійному ліцеї м. Українка створили майстерню автослюсарів, яка є повністю інклюзивною.
Ще цього року організували навчання за участі міжнародних партнерів в області та навчальні візити до європейських країн, зокрема Литви, Франції та Бельгії. Учні та майстри Київського обласного ВПУ харчових технологій та ресторанного сервісу у межах Програми ERASMUS+ брали участь у міжнародному проєкті мобільності учнів та персоналу в професійній освіті і навчанні в Литві.
Читайте також: Завершили частину робіт на «Одеській трасі»: поблизу села Віта-Поштова забетоновано монолітну прогонову будову шляхопроводу
Фото: з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.
Поділитися новиною: